FETÖ/PYD Üyeliğinden Aranması Olan Şahıs Yakalandı Muğla'nın Milas ilçesinde FETÖ/PDY üyesi olduğu için araması bulunan şahıs emniyet güçlerinin yapmış olduğu operasyon ile yakalandı.
Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor.
DİYANET bu skandalla çalkalanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Denizli’de 3 imam ve bir müezzinin eskort kızlarla fuhuş yaptıkları iddiası üzerine soruşturma başlattı.
AK Parti’den Aşure Etkinliği AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Seki Zümrüt Çayırı Güreşseverler için hazırlanıyor Seydikemer’de Kırkpınar'ın pehlivanlarının da boy göstereceği 29’uncu Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Seki Zümrüt Çayırında son hazırlıklar yapılıyor.
Telmessos Antik Tiyatrosu İçin Müjdeli Haber Geldi Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Roma döneminde yapılan ve 7 yıldan bu yana kapalı olan Fethiye Telmessos Antik Tiyatrosu için müjdeli haberi verdi.
Yaralı Domuz İçin Seferber Oldular Muğla'nın Bodrum ilçesinde arka ayağından yaralanan bir yaban domuzu bir evin bahçesine sığındı. Güçlükle uyutulabilen domuz, tedavi altına alındı.
Fethiye’nin Tarihine Işık Tutulacak Kaymakamlık bünyesinde kurulan Batı Lykia Kültürel Varlıklarını Araştırma Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Büyük Acı’nın Yıldönümünde önemli Uyarılar TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Hüseyin Kaya, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümüne ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Motorin’den Bir İyi, Bir Kötü Haber Motorine 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam bekleniyor. Motorine bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam iptal edilmişti.

Kim Haklı? Müteahhit Mi, Ev Sahibi Mi?

Fethiye Yeni Mahalle’de müteahhit ve ev sahibi arasındaki anlaşmazlık çıktı. İki tarafta birbirini suçladı.

Yeni mahallede 50 dönümlük alana kentsel dönüşüm yapmak isteyen RNZ Yapı Mete Altuntaş şirketi ile mahalleli arasında anlaşmazlık çıktı. Planlanan projede, zemin etüt çalışması yapmak isteyen RNZ Yapı, vekâlet almadığı evin bahçesinde çalışma yapmak isteyince ortalık karıştı. Polis ekipleri ile mahalleye gelen şirket çalışanları, ev sahibi ile bir türlü anlaşamadı.

“Haneme Tecavüz Ediliyor”

Yapılan çalışmanın yasal olmadığını söyleyen Fikri Topaloğlu, haneme tecavüz ediliyor diyerek isyan etti. Herhangi bir vekalet vermediğini ama buna rağmen şirketin zorla çalışma yaptığını söyledi. Fikri Topaloğlu, “Tapulu yerime zorla girmek istiyorlar. Polislerle beraber kapıma yığıldılar. Belediyenin haberi olamadan çalışma yapıyorlar. Dur diyen bir belediye de yok. Mağdur durumdayız” dedi.

Mahalleli Öztürk Topaloğlu, “Burada kazı yapılmak isteniyor. Tapulu bölgede izinsiz çalışma yapılamaz. Belediyede “izinsiz çalışma yapılamaz” dedi. Bu vatandaşlar mağdur. Avukatlar evrakları inceliyor. Yetkileri varsa tabi ki kullanacaklar. Ama biz o kadar araştırdık. İzinsiz yapılan çalışma bizi mağdur ediyor” ifadelerini kullandı.

Şirket Yetkilisinden Açıklama

RNZ Yapı yetkilisi Kemal Şenyürek ise yapılan çalışmanın Fethiye Kaymakamlığından izinli olduğunu, hiçbir yasadışı çalışmanın yapılmadığını belirtti. Yeni Mahallede 50 dönümlük alanda kentsel dönüşüm yapacaklarını söyleyen Şenyürek, mahalleden yüzde 80 vekalet aldıklarını kaydetti. Mülk sahibinin kendilerine sıkıntı çıkardığını izni alınmış çalışmaya engel olduklarını iddia etti.

Kemal Şenyürek, “Yeni mahallede 50 dönümlük alanda kentsel dönüşüm gerçekleştiriyoruz. Çalışmalar için mahalleliden yüzde 80 vekâlet topladık. Özel imar çalışmasına başladık. Bunun içinde zemin etüt çalışması yapıyoruz. Yani zeminin sağlamlığını ölçüyoruz. Bizim elimizde yetkimiz var. Zaten böyle çalışmalarda 3/2’lik çoğunlukta çalışma iznimiz oluyor. Kaymakamlık ve emniyetten iznimizde var. Ev sahiplerine de sabahtan beri güzellikle anlaşmaya çalışıyoruz. Zorluk çıkarıyorlar. Çalışmalarda verilen zararı da bizler karşılayacağız” diye konuştu.

 


Haber Kaynak : Onur Çadır

Video Galeri 1

Fethiye Salı Pazarı'nda Turist Bereketi
Gültekin Kararına Fethiyeden de Tepkiler
Çin Medyası Fethiye'de
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu, Zehra Kuleli Beach'te
Fethiye Makedonyalı Turistleri Ağırlayacak
Seydikemer’de minibüs ile otomobil çarpıştı
Tüm videolar...
Anahtar Kelimeler: Haklı? Müteahhit Sahibi ?
Genel 5.08.2022 15:56:00 0