Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın seçimli olağan genel kurulu için 4 bin 862 üye yeni dönem başkanını seçmek için sandık başına gitti.
Fethiye Gazi İlk Okulunda (Fethiye Eski Lisesi) yapılmakta olan olağan genel kurulda mevcut başkan Mehmet Soydemir faaliyet raporunu kongreye sunup yeni dönem için yetki isterken, başkan adayları Tezcan Göktepe ve Kamil Mutlu Demirtaş’ta listelerini divana sunarak başkanlık için esnafların oylarına talip olduklarını ifade ettiler.
4 Bin 862 esnaf ve sanatkârların oy kullanacağı Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın olağan genel kurulu büyük bir heyecanla devam ediyor. Sandıkların başında kuyruk oluşturan esnaflar oylarını kullanmak sıra beklemeye devam ediyor.
Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası 19. Olağan Genel Kurul başkanlık seçimlerinde mevcut başkan ve başkan adayı Mehmet Soydemir’in beyaz, başkan adayı Kamil Mutlu Demirtaş’ın Kırmızı ve başkan adayı Tezcan Göktepe’nin ise mavi renkli listeleriyle yarışıyor.
Kongrenin divan başkanlığını Fethiye Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu yaparken, Mehmet Soydemir ve adaylar konuşmasının ardından 3 adayda esnafların önünde birlikte poz verdiler.
Başkan adayları Soydemir, Göktepe ve Demirtaş’ın aylardır süren seçim çalışmaları renkli görüntülere sahne olurken, adayların odaya kayıtlı üyeleri birebir ziyaretlerde bulunup kendilerine destek olmalarını istemişlerdi. Adaylardan Kamil Mutlu Demirtaş ve Tezcan Göktepe Fethiye’nin değişik noktalarına afişler hazırlatıp astırırlarken, bilbordları da kiralayıp tanıtımlarını yapmak için adeta birbirleriyle yarıştılar. Adaylar çeşitli promosyonlarda yaptırıp ziyaret ettikleri esnaf ve sanatkârlara dağıtarak destek istediler.
Adaylar seçim çalışmalarında adeta birbirleriyle yarışırken Soydemir, görev sürecinde yaptıklarını ve yeğni dönem için yapacaklarını anlattı. Başkan adayı Kamil Mutlu Demirtaş: “ Esnafların Yüzü Gülecek, Biz Büyük Bir Aileyiz” slagonunu kullanırken başkan adayı Tezcan Göktepe ise ; “Esnaflar bizimle kazanacak, Esnafımız İçin Değişim Zamanı” dedi.