FETÖ/PYD Üyeliğinden Aranması Olan Şahıs Yakalandı Muğla'nın Milas ilçesinde FETÖ/PDY üyesi olduğu için araması bulunan şahıs emniyet güçlerinin yapmış olduğu operasyon ile yakalandı.
Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor.
DİYANET bu skandalla çalkalanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Denizli’de 3 imam ve bir müezzinin eskort kızlarla fuhuş yaptıkları iddiası üzerine soruşturma başlattı.
AK Parti’den Aşure Etkinliği AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Seki Zümrüt Çayırı Güreşseverler için hazırlanıyor Seydikemer’de Kırkpınar'ın pehlivanlarının da boy göstereceği 29’uncu Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Seki Zümrüt Çayırında son hazırlıklar yapılıyor.
Telmessos Antik Tiyatrosu İçin Müjdeli Haber Geldi Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Roma döneminde yapılan ve 7 yıldan bu yana kapalı olan Fethiye Telmessos Antik Tiyatrosu için müjdeli haberi verdi.
Yaralı Domuz İçin Seferber Oldular Muğla'nın Bodrum ilçesinde arka ayağından yaralanan bir yaban domuzu bir evin bahçesine sığındı. Güçlükle uyutulabilen domuz, tedavi altına alındı.
Fethiye’nin Tarihine Işık Tutulacak Kaymakamlık bünyesinde kurulan Batı Lykia Kültürel Varlıklarını Araştırma Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Büyük Acı’nın Yıldönümünde önemli Uyarılar TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Hüseyin Kaya, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümüne ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Motorin’den Bir İyi, Bir Kötü Haber Motorine 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam bekleniyor. Motorine bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam iptal edilmişti.

LGS Sınav Sonuçları Hakkında Nursel Özdemir Kurumlarından Açıklama

Heyecanla beklenen LGS sınav sonuçları açıklandı. Milyonlarca öğrencinin girdiği sınavın açıklanmasıyla sınav stresi yerini yeni okul kayıtlarının heyecanına bıraktı.

Nursel Özdemir Kurumları psikologu Günnur Deniz Güzel sınav sonuçları sonrası süreci değerlendirdi. “Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla öğrenci ve velilerin yaşadığı sınav stresi son buldu. Şimdi ise yerleştikleri okullarla ilgili öğrencilerin beklentileri doğrultusunda velilere büyük iş düşüyor. Yerleştirme sonuçlarının iyi ya da kötü olması geleceğimizin garanti altına alınacağı anlamına gelmemektedir. Güzel bu konuda velilerin, çocuklarına karşı sergileyeceği tutum ve davranışların önemini vurguluyor. Ailelerin bilinçli olması sınav sonuçlarının hayati önem taşıdığının görülmemesi gerektiğini vurguluyor.

LGS birçok öğrencinin ailesi ve öğretmenleriyle beraber heyecanla beklediği bir sınav sonucu olarak görmekteyiz. Her şeyin bir başı olduğu gibi sonunun da olduğunu biliyoruz ve bu konuda sonuç beklendiği gibi olmadığı zamanlarda bunun başarısızlık olarak görülmesinin doğru olmadığını vurgulamak isterim.

Bu konuda velilere büyük işler düşüyor. Öğrencilerin girdiği sınavda kendisine olumsuz tavırlar sergilenmesi durumunda sonra ki yıllarda başarısızlık düşüncesiyle sınavlara karşı isteksizliği olabilir. Bu sebeple sınav sonrası çocuğa baskı yapılmaması onlarla kaliteli vakit geçirilmesi gerekmektedir. Öğrenciler sınav sürecinde çocuklarının sürekli ders çalıştığı dönemde yaşanılan kopuklukları sonuçlar açıklandıktan sonra ki süreçte telafi etmesi gerektiğini vurgulayan psikolog çeşitli piknik ya da tatil gibi kaliteli planlama ile çocuklarına yakın durmalıdır.

Ebeveynlerin başaramadıklarını ve yapamadıklarını evlatları üzerinde başlatmaya kalkıştığını söyleyen Güzel; Anne-babanın yeteneği ile evladının yeteneği farklıdır, ebeveynler bu bilinçte olmalıdır. Bu açıdan kendi hayallerini kendi evlatları üzerinde gerçekleştirmekten ziyade, evlatlarının yeteneklerini keşfederek ilerleyen hayatında bu doğrultuda yönlendirme yapabilirler. Mutlu oldukları ve yetenekleri doğrultusunda yapacaklar mesleklerde daha sağlıklı bireyler olarak karşımıza çıkacaklardır.

"Son olarak öğrencilerin sınav sonuçlarında yerleşecekleri okullardan ziyade girecekleri sürece odaklanmaları gerekir. Sınavın sonucuyla ilgili çok fazla evhamlara kapılmaktan ziyade, var olan süreci nasıl geçirmelerini, hayatı nasıl kaliteli hale getirebilme anlamında yoğunlaşmaları gerekiyor. Her çocuğun kendini bekleyen yoğun bir süreci var, bu sürecin sağlıklı geçmesi için dinlenmeye ihtiyaçları olacaktır” dedi.

Nursel Özdemir Kurumları bünyesinde eğitim alan öğrencilere sınav sürecinde psikolog desteği verilerek süreci en iyi şekilde geçirmeleri sağlamıştı. Sonuçlardan sonra ki süreçte psikolog desteğine devam edecek kurum başvuranların olması halinde psikolog desteğine devam edeceklerini belirttiler.


Haber Kaynak : Şule Uğur

Video Galeri 1

Fethiye Salı Pazarı'nda Turist Bereketi
Gültekin Kararına Fethiyeden de Tepkiler
Çin Medyası Fethiye'de
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu, Zehra Kuleli Beach'te
Fethiye Makedonyalı Turistleri Ağırlayacak
Seydikemer’de minibüs ile otomobil çarpıştı
Tüm videolar...
Eğitim 26.07.2022 13:33:00 0