AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği ziyaretinde İYİ Parti Milletvekili ve Grup Başkanvekili  Lütfi Türkkan’ın geçtiğimiz günlerde bir şehit yakınına küfür etmesine tepki göstererek, “Sayın Milletvekili genel başkanlarından değil, o şehidin ailesinden ve Türk milletinden özür dilemelidir” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, beraberinde AK Parti İlçe Başkanı Turgay Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Gülhanım Boz ve parti yöneticileri ile birlikte Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal ve dernek üyelerini ziyaret etti.  Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Milletvekili Yelda Erol Gökcan, “İYİ Parti Muğla Milletvekili Lütfi Türkkan genel başkanlarından değil, o şehidin ailesinden ve Türk milletinden özür dilemeliydi. Şehitler ve gaziler bu ülkenin ve milletin mihenk taşıdır” ifadelerinde bulundu.

Gökcan açıklamasında,  “30 Ağustosta gazilerimiz ile bir aradaydık. Şimdide gazilerimiz ile bir aradayız. Son günlerde üzücü olaylar oldu. Şehit yakınlarımızı derinden üzen bir hadise yaşandı. İyi Parti Milletvekilinin bir şehit yakını ile arasındaki diyalog ve bir milletvekiline yakışmayan bir üslup ve küfür olayı yaşandı. Bu olayın ardından bir kadın ve milletvekili olarak şiddetle kınadım. Hukuki süreç devam ediyor. Biz Lütfi Bey’İn şehit aileleri ve yakınlarından özür dilemesini isterdik ama o genel başkanından özür diledi. Bunu kabul etmememiz mümkün değil. Muğla ve Fethiye vatanını, milletini, bayrağını seven bir ilçedir. Milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor. Bizlerde bu sürecin yakın takipçileri olacağız” şeklinde konuştu.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Fethiye Muharip Gaziler ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Namık Ünal, “Gaziler ve şehit aileleri olarak İYİ Parti Milletvekili Lütfi Türkkan’ın yapmış olduğu çirkin davranışı başta da olduğu gibi kınıyoruz. Biz sayın milletvekilimizden bir ricamız var. Yaklaşık 200 üyeyi geçtik ve dernek binamız bize dar geliyor. Onlardan ve devletimizden bu konuda bir destek bekliyoruz” diye konuştu.