Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor.
DİYANET bu skandalla çalkalanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Denizli’de 3 imam ve bir müezzinin eskort kızlarla fuhuş yaptıkları iddiası üzerine soruşturma başlattı.
AK Parti’den Aşure Etkinliği AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Seki Zümrüt Çayırı Güreşseverler için hazırlanıyor Seydikemer’de Kırkpınar'ın pehlivanlarının da boy göstereceği 29’uncu Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Seki Zümrüt Çayırında son hazırlıklar yapılıyor.
Telmessos Antik Tiyatrosu İçin Müjdeli Haber Geldi Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Roma döneminde yapılan ve 7 yıldan bu yana kapalı olan Fethiye Telmessos Antik Tiyatrosu için müjdeli haberi verdi.
Yaralı Domuz İçin Seferber Oldular Muğla'nın Bodrum ilçesinde arka ayağından yaralanan bir yaban domuzu bir evin bahçesine sığındı. Güçlükle uyutulabilen domuz, tedavi altına alındı.
Fethiye’nin Tarihine Işık Tutulacak Kaymakamlık bünyesinde kurulan Batı Lykia Kültürel Varlıklarını Araştırma Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Büyük Acı’nın Yıldönümünde önemli Uyarılar TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Hüseyin Kaya, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümüne ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Motorin’den Bir İyi, Bir Kötü Haber Motorine 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam bekleniyor. Motorine bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam iptal edilmişti.
Marmaris’te 134 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı Muğla’nın Marmaris ilçesinde Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına geri itilen üç ayrı düzensiz göçmen olayında toplam 134 düzensiz göçmen kurtarıldı.

Senit Ekmek ve İncir, Slow Food Listesinde

Fethiye'li iş adamı Fatih Saatcı’nın işletmesi “Senit Ekmek” ile Kayaköy’de faaliyet gösteren Hilal Hatip Sırmalı’ya ait “İncir” adlı işletmeler prestijli ortak bir başarıya imza attılar

Kayaköy’de faaliyet gösteren Fatih Saatcı’nın işletmesi “Senit Ekmek” ile yine Kayaköy’de faaliyet gösteren Hilal Hatip Sırmalı’ya ait “İncir” adlı işletme SlowFood Aşçılar Dayanışması Listesi’ne girerek prestijli bir başarıya imza attılar.

Doğal güzellikleri ile dünyaya adını duyuran Fethiye, geleneksel ve yerel gıdaları sunan butik işletmeleriyle, dünyada giderek yaygınlaşan slowfood alanında da söz sahibi olmaya başladı. Hazdan uzak, hızlı ve sağlık konusunda eleştirilere açık olan fastfood yeme alışkanlığına karşı alternatif olarak ortaya çıkan, geleneksel ve yerel gıdaları, biyoçeşitliliği, yerel ekosistemleri korumayı teşvik eden “slowfood” anlayışı dünyada giderek yaygınlaşıyor. Bu konuda ilçemizde öne çıkan iki işletme Senit Ekmek ve İncir, SlowFood Türkiye Lansmanı’nda Aşçı Dayanışması Listesine girmeye hak kazanarak, ilçemiz adına büyük bir başarıya imza attılar. Türkiye’nin gastronomi platformu Metro tarafından organize edilen lansmana katılan Senit Ekmek İşletmecisi Fatih Saatcı ve İncir İşletmecisi Hilal Hatip Sırmalı, SlowFoodCooks’ Alliance üyesi oldular.

İstanbul’da düzenlenen ve Türkiye’deki SlowFood Aşçı Dayanışması Listesi’ne girmeye hak kazanan şeflerin bir araya geldiği lansmanda konuşan Metro Türkiye CEO’su Sinem Türüng, gerçekleştirilen iş birliğine yönelik olarak “Aşçıları iyi, adil ve çevreci bir sürdürülebilir gastronomi çerçevesinde birleştirmeyi ve buna uygun programlar yürütmeyi hedefleyen SlowFood Aşçı Dayanışması’nı yereli desteklemesi, sürdürülebilirliği güçlendirmesi ve gıda sürdürülebilirliğinin en önemli aktörleri arasında yer alan şefleri sürece dahil etmesi bakımından çok değerli buluyor ve onları Gastronometro’da ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz." dedi.

 


Haber Kaynak : Şule Uğur

Video Galeri 1

Fethiye Salı Pazarı'nda Turist Bereketi
Gültekin Kararına Fethiyeden de Tepkiler
Çin Medyası Fethiye'de
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu, Zehra Kuleli Beach'te
Fethiye Makedonyalı Turistleri Ağırlayacak
Seydikemer’de minibüs ile otomobil çarpıştı
Tüm videolar...
Anahtar Kelimeler: Senit Ekmek İncir Listesinde
Türkiye 29.06.2022 17:00:00 0