Seydikemer İlçesinin yetiştirdiği genç ve başarılı küçük orta büyük kategorisi pehlivanı Erman Özdemir vatani görevini gerçekleştirmek üzere askere gidiyor. Aynı zamanda Bağlıağaç Mahallesi Muhtarı Yücel Özdemir’in de oğlu olan genç pehlivan Erman için ailesinin verdiği mevlit yemeğine yoğun katılım gerçekleşti.

Bağlıağaç Mahallesi Muhtarı Yücel Özdemir’in oğlu Erman Özdemir, vatani görevini Çankırı’da yapacak. Küçük orta büyük kategorisinde güreşen Erman Özdemir’in asker yemeğinde Kuran-ı Kerim ve mevlit okundu. Asker yemeğine Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, belediye başkan yardımcıları Ramazan Kaynak ve Mustafa Karakuş, Seydikemer Şoförler Odası Başkanı Mehmet Hadi Çakıroğlu, Fethiye Sabit Pazarciler ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra,belediye meclis üyeleri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş ile vatandaşlar katıldı.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz yaptığı açıklamada, “Erman kardeşimizi Çarşamba günü vatani görevi için Çankırı’ya uğurluyoruz. 6 aylık bir süreçte askerliğini ifa edip, tekrar ilçemize geri dönecek. Bildiğiniz gibi vatanı beklemek sırayla oluyor. Bu hepimizin boynunun borcu. Şu anda rahat bir yaşam sürüyorsak, askerlerimizin sayesinde. Allah hepsini güç kuvvet versin” dedi.

Bağlıağaç Mahallesi Muhtarı Yücel Özdemir ve oğlu Erman Özdemir, asker yemeğine katılan herkese teşekkürler ettiler. Öte yandan akşam saatlerinde de asker eğlencesi düzenlendi. Hakan AYKIRI