Uludağ, bu yıl “Odun, kömür bu sene biraz sıkıntılı. kömürler, ithal kömürler dünyadaki enerji piyasasından dolayı iki katını geçti” dedi.

Fethiye’de 27 yıldır odun, kömür sektöründe hizmet veren Uludağ Odun Kömür, yine kış ayında en kaliteli ürünleri ile bölgeye hizmet vermeye devam ediyor. Uludağ Odun Kömür Limited Şirketi sahibi Soner Uludağ, fiyatların yükselmesi nedeniyle müşterilerin zorlandığını ifade etti. Uludağ “Odun, kömür bu sene biraz sıkıntılı. Kömürler, ithal kömürler dünyadaki enerji piyasasından dolayı iki katını geçti. Bu yüzden oduna biraz daha fazla talep var,
Şu an çam odunumuzun tonu bin üç yüz lira. Meşe bin dört yüz lira. Tabii bunlar kesilmiş, hazır. Eve kadar götürdüğümüz için fiyatlarımız bu şekilde” dedi.
“Fiyatlar haftalık değişiyor”
Yangınlar nedeniyle kesimlerin biraz azaldığını belirten Uludağ, “Dünyadaki enerji krizi ve akaryakıt zammı nedeniyle Fiyatlar haftalık değişiyor, müşteriye anlatmamız gerçekten zor oluyor” diye belirtti.
“Sobalarımızı uygun fiyatlı veriyoruz”
“Ithal kömürlerde fiyat yüksek olduğu için çok fazla talep olmadığından hani mal alabiliyoruz ama diğer dediğimiz devletin üretmiş olduğu Soma kömürlerinde de sıkıntı yaşıyoruz” diyen Uludağ “Devlet çünkü kendi kurumlarına verdiği için sosyal yardımlaşmalara verdiği için biz kömür alırken gerçekten sıkıntı yaşıyoruz ama Devletimiz yazın bunları dağıtmış olsa biz kışın daha rahatlıkla kömür alabiliriz” dedi
Soba satışlarının da iyi olduğunu belirten Uludağ “Soba fiyatlarında yükseliş var ama yazdan aldığımız için uygun fiyatlı verebiliyoruz” dedi.