Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanlığı’na getirilen Salman Yellice ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Eyüp Ferat ve protokol üyelerine ziyaretlerde bulundu. Başkan Salman Yellice ve arkadaşları, 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinliği olarak Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanlığı binasında tüm şehitlerimiz için Kur’an’ı Kerim Tilaveti düzenleyip, duada bulundular.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa ÇİÇEK ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan'ı ayrı ayrı makamlarında ziyaret eden Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanı Salman Yellice ve yönetim kurulu üyeleri, Fethiye protokolü ile tanıştılar.  Kaymakam Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa ÇİÇEK ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan’a Kur’an’ı Kerim ve Türk Bayrağı hediye etti. Salman Yellice yaptığı açıklamada; “Göreve geldikten sonra, Sayın Kaymakamımızla ve protokol üyelerimizi ziyaret ettik. Bizleri kabul ettikleri için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

DUALARLA ANDILAR

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de ebediyete intikalinin 83'üncü yıldönümü nedeniyle anma programı gerçekleştiren Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanlığı Kur’an’ı Kerim tilaveti gerçekleştirip, duada bulundular. Çatalarık Camii İmam Hatibi Akif İnce, Atatürk, silah arkadaşları, ve tüm şehitlerimiz için Kur'an okuyarak dua etti. Etkinliğe Ülkü Ocakları Fethiye İlçe Başkanı Salman Yellice, Başkan Vekili Cenk Kurt, Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Özkan Toker, Basın, Yayın ve Sosyal Medyadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Coşkun Işıkdemir'in ve üyeler ile MHP Fethiye İlçe Başkanı Osman Cura, Ülkü Ocakları teşkilatı ve vatandaşlar katıldı.

MESAJ YAYINLADI

Ülkü Ocakları Fethiye İlçe BaşkanI Salman YELLİCE 10 Kasım nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. Yellice mesajında; “Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 83'üncü yıldönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.

Birleştirici bir şekilde yaşama azmiyle milletimizin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispat ederek İstiklal Mücadelesi'yle örnek olan Atatürk, Türk Milleti'nin varlığına kast eden her türlü sinsi tertibin karşısında olmuş, Türk Milleti'nin yolunu aydınlatmıştır. Ülkücü Türk Gençliği olarak da bu aydınlık yolda yürümekten, her geçen gün daha da ileriye taşıdığımız sancağı bir adım daha öteye götürmek için verdiğimiz mücadeleden dolayı duyduğumuz gurur tarif edilemez. Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ Beyefendi'nin de ifade ettiği gibi; "Her kim Türk ve Atatürk düşmanıdır, biliniz ki onlar Malazgirt'te, İstanbul'un Fethi'nde, Çanakkale'de ve İstiklal Harbi'nde mağlup ettiklerimizin Anadolu'da kalmış tohumlarıdır" dedi.

Yellice mesajını şu sözlerle tamamladı “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün iradesiyle, Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ'in ilhamıyla, Liderimiz Devlet BAHÇELİ'nin öncülüğünde, Genel Başkanımız Ahmet Yiğit YILDIRIM'ın yanında; yılmadan, yıkılmadan daima ileriye taşıdığımız bu şanlı sancağı, Türk topraklarında, Türk Milleti'yle nizam-ı alem ilayı kelimetullah idealiyle yürürken ümitsizliğe düşmemesini, hiçbir fitneye boyun eğmemesini, en zor anlarda olamaz denileni olur hale getirmesini örnek aldığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Fethiye Ülkü Ocakları'nın her bir neferi adına rahmet ve minnetle anıyorum.”