Fethiye’de otopark ücreti borcu 750 TL ve üzeri  olan araç sahipleri  hakkında Pazartesi gününden itibaren icra takip işlemi başlatılıyor.

Fethiye’de Mart ayından bu yana sokak ve cadde üzerlerindeki otoparkların işletmesini gerçekleştiren SENTİNUS  İlaç, Sanayi ve Tic. A.Ş. tarafından yapılan açıklamaya göre, 750 TL ve üzeri borcu olan araç sahiplerine Pazartesi gününden itibaren yasal takip işlemi başlatılacağı öğrenildi.

Konuya ilişkin gazetemiz muhabirine açıklamalarda bulunan SENT Park Genel Koordinatörü Mahsun Özmen, “Ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Fethiye’de de şirketimiz olarak parkomat işletmeciliği yapmaktayız. Tüm çalışmalarımız tamamen yasal ve hiç bir belediye veya bizden önceki işletmeciler ile de hiçi bir bağımız yok. Biz tamamen şirket çalışanlarımız olarak esnaflarımıza ve halkımıza iyi niyetli bir şekilde yaklaştık. Yapabileceğimiz tüm yardımlarda da bulunduk. Ama ne yazık ki gördüğümüz kadarı ile piyasada alacağımız Mevla çok yüksek seviyelere ulaştı. Bu çalışmamızı daha önce başlatacaktık, fakat ülkemizi ve milletimizi zor durumlara sokan pandemi süreci ve ardından da yaşadığımız orman yangınlarından dolayı yasal işlemlerimizi ertelemiştik. Ama üzülerek iletmek istiyorum ki, şirket olarak alınan karar neticesinde 750 TL ve üzeri otopark borcu olan araç sahiplerine yönelik Pazartesi gününden itibaren yasal icra takip işlemi başlatacağız. Avukatlık büromuz tarafından borcu olan vatandaşlarımız bu hafta içerisinde telefonla aranmakta ve gerekli kolaylığı sağlamak için arkadaşlar bilgilendiriyorlar. Ama Pazartesi itibariyle uyarılarımızı dikkate almayan kişiler üzerinde yasal icra takip işlemi başlatılacaktır” ifadelerinde bulundu.