Fethiye’de 15 yılı  aşkın Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Başkomiserliği görevini yürüten ve emekli olduktan sonra memleketinde gıda sektörüne giren Alican Birincioğlu, Gaziantep’in baklava sektöründeki öncü markası Özantep Baklavalarını Fethiye’ye getirerek vatandaşlarla buluşturdu.

Taşyaka Mahallesi 137. Sokak üzerindeki iş yerine tüm Fethiye halkını davet eden Birincioğlu, “Özellikle Fethiye’li hemşerilerimin baklavamızı tatmalarını istiyorum” ifadelerinde bulundu. 

Özantep Baklavaları İşletmecisi Alican Birincioğlu, “Kendim zaten Gaziantep’liyim. Fethiye’de 15 sene görev yaptım. Gastronomi şehri denince akla Gaziantep şehri geliyor. Gaziantep’inde neyi meşhur denince tescilli baklavası akla gelir. Bizde bu lezzeti buraya getirdik. Fethiye halkının hizmetine açtık. Gaziantep lezzetini buraya getirdik. Bundan sonra buraya bekliyoruz” dedi.

“Tüm Ürünlerimiz Çok Lezzetli”

Özantep Baklavaları İşletmecisi Birincioğlu, “Ürünlerimiz günlük olarak Gaziantep’teki fabrikalarımızda üretilip günlük olarak mağazamıza gelmektedir. Fıstık, yağ ve un tamamı ile doğal katkı maddesi kullanılmamaktadır. Bütün ürünlerimiz buraya doğal olarak gelmektedir. Gaziantep’te yediğiniz baklava ile burada yediğiniz baklava arasında hiçbir fark göremezsiniz. Birebir oradan üretilip buraya getiriliyor. Ürünlerimizde bekleme yok. Zaten baklava 3 günden fazla beklemez. Zaten görüyorsunuz tepsilerimizin yarısı bitti. Yarına kadar biter diye düşünüyorum. Pazar günü tekrar sipariş vereceğiz. Pazartesi günü taze bir şekilde baklavalarımızı müşterilerimizin hizmetine sunacağız” diye konuştu.

“Fethiye Halkını Bekliyoruz”

Alican Birincioğlu, “Biz baklavanın yerinde imal edilmesini daha doğru buluyoruz. Doğrudan oradan getirip müşterilerin hizmetine sunmak istiyoruz. Fethiye halkını bekliyoruz. Lezzetin farkını görsünler,  bizim baklavalarımızı yedikten sonra zaten farkı anlarlar” şeklinde konuştu.

“Hayırlı Uğurlu Olsun”

Fethiye’ye Gaziantep’in ünlü tadını getirdiği için Alican Birincioğluna teşekkür eden İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Alican Başkomiserimizi yıllardır tanırız ve Fethiye’de çok başarılı bir şekilde görev yapmıştır. Bunun yanında Fethiyelilere de kendisini sevdirmiştir. Emekli olduktan sonra da gıda sektörüne girmiştir. Biz tattık ve ürünleri de oldukça leziz. Kendisine ve ekibine yeni iş dünyalarında başarılar diliyorum” dedi.