FETÖ/PYD Üyeliğinden Aranması Olan Şahıs Yakalandı Muğla'nın Milas ilçesinde FETÖ/PDY üyesi olduğu için araması bulunan şahıs emniyet güçlerinin yapmış olduğu operasyon ile yakalandı.
Müzikli Fethiye Akşamları Göcek ve Ölüdeniz’de devam edecek Müzikli Fethiye Akşamları Göcek Meydanı, Ölüdeniz Sahili ve Hisarönü’nde devam ediyor.
DİYANET bu skandalla çalkalanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı, Denizli’de 3 imam ve bir müezzinin eskort kızlarla fuhuş yaptıkları iddiası üzerine soruşturma başlattı.
AK Parti’den Aşure Etkinliği AK Parti Fethiye İlçe Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Seki Zümrüt Çayırı Güreşseverler için hazırlanıyor Seydikemer’de Kırkpınar'ın pehlivanlarının da boy göstereceği 29’uncu Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri öncesi Seki Zümrüt Çayırında son hazırlıklar yapılıyor.
Telmessos Antik Tiyatrosu İçin Müjdeli Haber Geldi Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Roma döneminde yapılan ve 7 yıldan bu yana kapalı olan Fethiye Telmessos Antik Tiyatrosu için müjdeli haberi verdi.
Yaralı Domuz İçin Seferber Oldular Muğla'nın Bodrum ilçesinde arka ayağından yaralanan bir yaban domuzu bir evin bahçesine sığındı. Güçlükle uyutulabilen domuz, tedavi altına alındı.
Fethiye’nin Tarihine Işık Tutulacak Kaymakamlık bünyesinde kurulan Batı Lykia Kültürel Varlıklarını Araştırma Merkezinin amacı ve kapsamı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Büyük Acı’nın Yıldönümünde önemli Uyarılar TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Şubesi Temsilcisi Hüseyin Kaya, 17 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin yıl dönümüne ilişkin basın açıklamasında bulundu.
Motorin’den Bir İyi, Bir Kötü Haber Motorine 17 Ağustos Çarşamba gününden geçerli olmak üzere 79 kuruş zam bekleniyor. Motorine bugün yapılması planlanan 1 lira 26 kuruşluk zam iptal edilmişti.

Zafer Partisi “Lozan Antlaşması Siyasi Zaferdir”

Lozan Barış Antlaşması’nın 99. yıl dönümü dolayısıyla Zafer Partisi Fethiye İlçe Başkanlığından yazılı basın açıklaması yayımlandı.

İlçe Başkanlığı imzalı açıklamada  “Lozan Barış Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi ve benzeri görülmemiş bir siyasi zaferdir” ifadeleri yer aldı.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı’nı azim, inanç, cesaret, fedakarlık ve kararlılıkla yürüten yüce Türk milletinin, bu zaferi Lozan Barış Antlaşması ile taçlandırarak önemli bir zaferin elde edildiği ifade edilen Zafer Partisi Fethiye İlçe Başkanlığının açıklaması, “Lozan Antlaşması yada Lozan Barış Antlaşması; Başkomutan Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğindeki Türk Orduları, dönemin büyük devletlerinin destek verdiği Yunan’ı denize döktükten sonra 11 Ekim 1922 tarihinde imzalanan Mudanya Ateşkes Antlaşması’ndan sonra imzalanan Barış Antlaşması’dır. Lozan Barış Antlaşması, 1. Dünya Savaşı’ndan sonra yalnızca kazanan devletlerin ayakta kaldığı mağlup olan İttifak Devletleri’nin büyük devletlere boyun eğdiği bir dönemde ayakta kalan, “Bağımsızlık benim karakterimdir” diyen büyük önderin arkasından tüm dünyaya bağımsızlık dersi veren Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedidir. Ulu Önder ve Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Lozan Barış Antlaşması’nın önemini şu sözlerle ifade etmiştir. “Bu antlaşma, Türk ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış büyük bir yok etme girişiminin yıkılışını bildirir bir belgedir”. Lozan Barış Antlaşması ile Misak-ı Milli kararları büyük oranda gerçekleştirilmiş ve gerçek bir tam bağımsızlık sağlanmıştır. Kurtuluş Savaşı’nda kazanılan askeri zaferler, siyasi bir zaferle taçlanmıştır. Sevr Antlaşması’nın dayattığı şartlar ortadan kaldırılmıştır. Kurulan yeni Türk Devleti, İtilaf Devletleri tarafından tanınmıştır. Bu vesileyle emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni çıkaran Lozan Antlaşması’nın 99. yılını kutluyor, bu mücadelenin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve İstiklal Harbimizin bütün kadrolarını saygı ve rahmetle anıyoruz.”şeklinde oldu.


Haber Kaynak : Onur Çadır

Video Galeri 1

Fethiye Salı Pazarı'nda Turist Bereketi
Gültekin Kararına Fethiyeden de Tepkiler
Çin Medyası Fethiye'de
Fethiye Birlik ve İyilik Platformu, Zehra Kuleli Beach'te
Fethiye Makedonyalı Turistleri Ağırlayacak
Seydikemer’de minibüs ile otomobil çarpıştı
Tüm videolar...
Siyaset 26.07.2022 13:56:00 0