İYİ Parti Muğla İl Başkanı Davut  Cumhur Akmeşe ve Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu İYİ Parti Fethiye ilçe teşkilatında parti yöneticileri ile bir araya geldi. İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban ve CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir’in de hazır bulunduğu ziyarette İYİ Parti İl Başkanı Akmeşe, Millet İttifakının ülke genelinde olduğu gibi Muğla ve ilçelerinde de bir bütün olduğunu belirtirken, CHP İl Başkanı Zeybekoğlu ise, İYİ Parti ile Türkiye de tekrar Mustafa Kemal Atatürk’ün öngördüğü demokratik, güçlendirilmiş parlamenter sistemi gelinceye kadar Millet İttifakı çatısı altında olacaklarını belirtti.

“AK Parti Sınıfta Kaldı”

2022 yılına Türkiye’nin devasa zamlarla girdiğini ifade eden İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanı Ali Fatih Çoban, “Ülkemizi yönetmeye çalışanlar, yönetemediklerini bir türlü görmek istemiyorlar. Her türlü yolsuzluk, yoksulluk, yasaklar artık bu ülkenin 13’üncü Cumhurbaşkanının Millet İttifakının adayı tarafından olacağını göstermektedir. Bunu ben siyaset yaptığım İYİ Parti çatısı altındayım diye söylemiyorum. Bu gerçeği toplumun her köşesindeki milletimiz söylüyor. Türkiye’yi artık yönetemeyen bir iktidar var. En kötüsü de yönetemediği halde, hiçbir sorumluluğu üzerine almayan bir iktidar var. Bugün 20  yılı aşkındır, memleketi yönetenler, 2017 yılından sonra getirdikleri ucube, neydiği belirsiz partili Cumhurbaşkanı sistemi ile de daha da vatandaşımıza çile ve ızdırap  getirmeye devam etmektedir. Ama her nedense arkadaşların yüzlerinde öyle bir rahatlık var ki, sanki bu memleketi yönetenler Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti. Artık ülkemizde bir an önce değil derhal  seçime gidilmeli ve bu rezalete dur denmeli” dedi.

“Beraberliğimiz Her Daim Sürecek”

Millet İttifakının Fethiye ayağında hiçbir problem olmadığını, tam aksine her geçen gün daha da kenetlendiklerini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, “İYİ Parti Fethiye İlçe Başkanımız Ali Fatih Çoban ve ekibi ile birlikte daima uyum içerisinde çalışmaktayız. Amacımız ve gayemiz bir. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve milletinin geleceği için mücadele ediyoruz. Kanımızın son damlasına kadar da bu mücadelemiz sürecek” diye konuştu.

“İstişarelerde Bulunacağız”

Millet İttifakının ülke genelinde olduğu gibi Muğla ve ilçelerinde de bir bütün olduğunu belirten İYİ Parti Muğla İl Başkanı Cumhur Davut Akmeşe, “Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zaybekoğlu ile birlikte partimize gelerek bir takım istişareler içerisinde bulunacağız. Millet İttifakının bir bütün, bir aile olduğunu göstermek için buradayız. Bu bağlamda teşkilatlarımızla kaynaşmak adına, görüş alış verişinde bulunmak adına bir takım görüşmeler yapacağız” şeklinde konuştu.

“Vatandaşın Önüne Derhal Sandık Getirilmeli”

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, “Türkiye’yi 20 yıldır bir iktidar yönetmektedir. Bu iktidar doları bir buçuk liradan aldı ve bugün kaç lira oldu. Artık AKP iktidarı bu ülkeyi yönetemiyor. Hiçbir konuda yönetemiyor. Ekonomide, eğitimde, sağlıkta ve dış politikada tamamen sınıfta kaldı. Millet İttifakı olarak biz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini savunuyoruz. İYİ Parti ile ortak paydamız, Cumhuriyettir. Türkiye de tekrar Mustafa Kemal Atatürk’ün öngördüğü demokratik, güçlendirilmiş parlamenter sistemi gelinceye kadar İYİ Parti ile Millet İttifakı çatısı altında beraberiz.