Hayat Boyu Öğrenme haftası kapsamında sergi açılışını Kaymakam Fırat Yaptı

 

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Yönetmeliğinde yapılan değişiklik ile Haziran ayının ilk haftası Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak kutlanmaya başlandı.

1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme haftası kapsamında sergi açılışı yapıldı. Sergi açılışını Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat tarafından gerçekleştirildi.

Halk Eğitim Merkezleri tarafından okullarda, bilgi evlerinde, camilerde, köy muhtarlıklarında açılan mesleki kurslar, el sanatları ve görsel sanatlar kurslarında kursiyerlerce üretilen materyaller ve etkinliklerden oluşan serginin Fethiye’de açılışı yapıldı. El becerilerinin kaybolmamasını vurgulayan Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Değerli arkadaşlarım öncelikle teşekkür ediyoruz. Bugün bizlere eşlik ettiğiniz için. Malumunuz pandemi süreci normalde bizim halk eğitim merkezimizin sergileri çok daha görkemli olur. Şimdi Milli eğitim müdürümüz ve halk eğitim müdürümüzden bilgi aldım. Pandemi sürecinde hem bu el becerileri kaybolmasın, hem insanlar pandemi koşullarına riayet ederek en azından sosyal aktivitelerini de yerine getirebilsin diye böyle bir uygulama olmuş. Ona rağmen çok güzel ürünler çıktı. Ben emeği geçen herkese Milli eğitim müdürümüzün şahsında tüm arkadaşlara, Halk eğitim müdürümüze ve tüm usta öğreticilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme haftası kapsamında açılan sergide Üzümlü Dastarını tanıtan Usta Öğretici Feray Aygün, “Bizler kurs veriyoruz. Bana bu yetkiyi verdikleri için Kaymakam beyimize ve müdürümüze yardımcı olduğu için teşekkür ediyorum” dedi ve Üzümlü Dastarı hediye etti.

 

Okudunuz mu?

Başkanlardan İş Yeri Sahibine “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir