Hisarönü’nde Üstyapı Çalışması Başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kanalizasyon ve içme suyu hattını Hisarönü’nde bölgesinde tamamlanmasının ardından Telekom şirketi de bağlantı kablolarını yenilenmişti.  Altyapı çalışmalarının ardından Fethiye Belediyesi’nce 22 bin m²’lik alanda üstyapı çalışmalarına başlandı.

Fethiye Belediyesi, altyapı çalışmalarının yeni bittiği Ölüdeniz Mahallesi, Hisar Caddesi’nde üstyapıya başladı. Turizm bölgesi olması dolayısıyla bölgeye özel taşlardan oluşan 4 farklı parke ile kaplayacak olan ekipler, hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Desenli motifler eşliğinde kaldırım, barlar sokağı olarak bilinen bölgeden başladı.

Karaca, “Üstyapı çalışmalarımız başladı”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, çalışmaları Hisar Caddesi’nde bizzat ekiplerle birlikte takip etti. Çalışmalar kapsamında açıklamalarda bulunan Karaca, “Biz Fethiye Belediyesi olarak bu bölgede 22 bin m²’lik alanda üstyapı çalışması yapıyoruz. Çalışmalarımız hızla sürüyor. Altyapı çalışması biter bitmez, üstyapıya başladık. Yoğun bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Hızlı bir şekilde üstyapıyı bitirip, halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Başaran, “Kanalizasyon ve içme suyu altyapısı bitti”

Fethiye Belediyesi Fen İşleri Müdürü Tahir Başaran, “Fethiye İlçesi, Ölüdeniz Mahallesi, Hisarönü mevki, Cumhuriyet Caddesi, Hisar Caddesi, 192 sokak üzeri parke çalışması hızla devam etmektedir. Tüm Fethiye’de yapıldığı gibi burada yapılan altyapı çalışmalarının bitmesinin ardından üstyapı çalışması başlamıştır. Bu sayede yeni yapılan yolların tekrar bozulma ihtimali azaltılmıştır. Kanalizasyon ve İçme Suyu hattı MUSKİ tarafından yenilenmiştir. Belli bölgelerde ADM ve Telekom tarafından altyapı çalışması yapılmıştır. Belediyemizce devam eden üstyapı çalışmaları ivedi olarak yapılmaktadır” dedi.

Okudunuz mu?

Başkanlardan İş Yeri Sahibine “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir