Fethiye Tv

“Hoşgeldiniz Vooyn”

“Hoşgeldiniz Vooyn”
164 views
14 Eylül 2021 - 13:25

 

Birçok Kültürel Projenin altında imzası olan ve Muğla merkezde faaliyetlerinin üçüncü yılına giren Beşkaza Kültür Ve dayanışma Platformu bu kez de dayanışmaya dair faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının yüz yüze eğitim programı ile devam etmesi kararlaştırılınca öğrenciler muğlaya geri dönüş yapmaya başladılar.

Beşkaza coğrafyasından gelen öğrencilerin ev, yurt, apart bulma gibi barınma konularından, yeni geldikleri kentte uyum gibi sorunlarına ve rehberlik edilmesine kadar yaşadıkları bir takım zorluklar nedeniyle Beşkaza Kültür ve dayanışma platformu üyeleri, Beşkaza coğrafyasından gelen hemşehrilerine yardımcı olabilmek amacıyla birlik oldular.

 

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Kötekli kampüsünün farklı noktalarına “Hoşgeldin Vooyn!” afişleri asarak hemşerilerine ulaşmayı hedefleyen Beşkaza Kültür ve Dayanışma platformu başkanı Devrim Karakuş,

“Bizler Kültürümüzün yaşatılması için çalışmalar yapıyoruz, pek tabii ki Kültürü insanlar Yaşar ve yaşatır. Beşkaza’dan Üniversitemizi kazanarak gelen Gençlerimizde kültürümüzü gelecek kuşaklara aktaracak olanlar, Bizler de hem bu gençlerin bize ulaşmalarını sağlamak hem de onların ilk günler yaşayacakları sorunları aşmalarına yardımcı olmak için Platformumuz Gençlik koordinatörlüğü tarafından oluşturulan standlar kurarak iletişim noktaları oluşturduk. Gençler kendileri gibi genç olan diğer Beşkazalılarla bir araya gelecekler bizler de onlara destek olacağız, çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen başta üyelerimiz olmak üzere tüm paydaşlara teşekkür ediyorum”

 

Projenin yürütülmesinde etkin bir rol oynayan Genç Beşkazalılar adına konuşan Beşkaza Kültür ve Dayanışma Platformu Gençlik Koordinatörü Erkan Doğan da pandemi koşulları nedeniyle öğrencilerin geçen sene evlerini boşaltarak memleketlerine döndüğünü bu sene eğitimin yüz yüze yapılacak olması sebebiyle herkesin geri dönerek yeniden bir düzen kurmak istediğini bu yüzden de büyük bir yığılmanın olduğunu belirtti.

Doğan, şunları kaydetti:

“Platform Başkanımız Devrim Karakuş ve platform üyelerimiz işbirliği ile hazırladığımız pankartlarımızı genç beşkazalı arkadaşlarımızla  gerekli noktalara astık. Amacımız Beşkaza coğrafyasından gelen hemşerilerimize ulaşabilmek ve en iyi şekilde onlara yardımcı olmaktır. bu yüzden hemşerilerimize ulaşma çalışmalarımız üyelerimizin birikimleri ve destekleriyle güçlenerek devam edecektir. okulumuzun yüz yüze kayıt tarihi 6-10 eylüldür bu tarihlerde ve okulumuzun ilk haftalarında okulumuzun giriş kapılarında stant kurmayı planlamaktayız tüm hemşerilerimizi stantımıza çayımızı kahvemizi içmeye bekleriz. Şimdiden yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilerim.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv