Fethiye Tv

resim yükleresim yükle

Kamil Mutlu Demirtaş; “Esnaf kaderine terk edilmemeliydi..!”

Kamil Mutlu Demirtaş; “Esnaf kaderine terk edilmemeliydi..!”
0 views
11 Eylül 2021 - 14:22

 

 

Pandemi sürecinde sıkıntılı günler geçiren esnaf için Türkiye’de birçok odanın esnafı rahatlatıcı çalışmalar yapmasına karşın, Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın sınıfta kalması, bugün Kamil Mutlu Demirtaş’ın gündemindeydi. Yaklaşan Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimleri için çalışmalarına devam eden Demirtaş, Karaçulhaesnafını ziyaret ederek, yaşanan sıkıntılar ve çözüm yolları konusunda açıklamalar yaptı.

 

Çalışmalarını esnaf ziyaretleriyle sürdüren Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Kamil Mutlu Demirtaş, dün Karaçulha esnafını ziyaret etti. Beraberindeki ekip arkadaşlarından Karaçulha Gönüllüleri Derneği Başkanı Halil Hancı ile tek tek esnafı ziyaret eden Demirtaş, “İşimiz gereği her gün onlarla iç içe olduğumuzdan, esnafımızın sorunlarını, odadan beklentilerini, isteklerinigayet iyi biliyoruz” dedi.

 

Ziyaretlerde esnafın şikâyetlerini dinleyerek notlar alan Demirtaş, yaptığı açıklamada mevcut yönetimin yetersizliğini dile getirerek şöyle konuştu; “Bütün dünyayı kasıp kavuran pandemide, Fethiye Esnafı bu kadar kaderine terk edilmemeliydi. Devletimizin sunabildiği imkânlar, belirli kişilere değil, kolaylıklar sağlanarak, önderlik edilerek, daha geniş kitlelere faydalandırılabilirdi.

 

İlçemizdeki bir diğer meslek örgütümüz Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası, Fethiye’de birçok projeye imza atabiliyorken, Fethiye’nin kalkınması için taşın altına eline koyabiliyorken, neredeyse aynı bütçeye sahip olan Esnaf ve Sanatkârlar Odamız da, projeler geliştirebilir, ilçemize hibeler kazandırabilirdi.

 

Sahibi Fethiye Esnafı olan ve adının başında “Esnaf” yazan Fethiye Lokman Hekim Esnaf Hastanesi, ticarethaneye dönüşmek yerine, daha önce olduğu gibi esnafa hak ettiği indirimlerle hizmet vererek destek olabilirdi…

 

Her şey bir yana, şu iletişim ve bilişim çağında, her şey telefondan ve bilgisayardan halledilirken, koskoca Fethiye Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın, esnafı bilgilendirebilecek, işlemlerini kolaylaştırabilecek bir web sayfası yok! Aktif bir sosyal medya hesabı yok. Bilgi işlem alt yapısı yok…Bunlar çözülemez şeyler değil! Biz, kendimize inanıyoruz.”

 

Ziyaretlerde esnafın kendisine ve ekibine gösterdiği ilgiden dolayı memnuniyeti dile getiren Demirtaş “Karaçulha’dayaptığımız ziyaretlerde bizlere inanan, bağrına basan esnaf kardeşlerime, başarılı olabilmemiz için bizlere için öğütler veren esnaf abilerimize, ablalarımıza tüm ekibim adına teşekkür ediyorum. Biz, büyük bir aileyiz. Esnaf ve Sanatkârlar odasını hep birlikte ayağa kaldıracağız” dedi.

 

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv