Karayiğit “Üreticiler Sokağa Çıkma Yasağından Muaf”

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, tarım, hayvancılık, su ürünleri ve arıcılık ile ilgili üretim yapan  tüm üreticilerin  sokağa çıkma yasağından muaf gruplar içinde olduklarını söyledi.

Üreticilerin her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit, üreticilerin her zaman yanlarında olduğunu belirterek, “Elbette tam kapanma sürecinde de olsa yaşam için elzem olan gıda ihtiyacını karşılamak için üretime devam edeceğiz. Bu nedenle tarım, hayvancılık, su ürünleri ve arıcılık ile ilgili üretim yapan tüm üreticilerimiz sokağa çıkma yasağından muaf gruplar içindedir’ dedi.

Karayiğit,  yasaktan muaf olan çiftçilerin yanlarında tapu belgesi, ziraat odasından çiftçi belgesi, çks belgesi (çiftçi kayıt sistemi belgesi), hbs belgesi( hayvan kayıt belgesi), aks belgesi ( arıcılık belgesi), öks, süks, balıkçılık yapanların balıkçı ruhsat teskeresi vb. herhangi birini bulundurmaları kaydıyla çalışmaya devam edebileceklerini söyledi.

Karayiğit, “Ayrıca birinci derece akrabaları ve çalıştıracakları işçiler gidecekleri güzergah üzerinde bulunmak şartıyla İl/İlçe İçinde beraber seyahat edebilirler. Bu konuda İl ve İlçe Müdürlükleri olarak her türlü kolaylığı sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz. Ama maalesef bu durumu kötü niyetli kullananlara karşıda dikkatli olmamız gerekir. Buradan siz değerli üreticilerimizin mağdur olmaması için art niyetli kişilere karşı denetim ve yatırımlarında artacağının bilgisini vermek isterim.  Başta kendimizin, sevdiklerimizin ve toplumun sağlığı için herkesi duyarlı olmaya, maske mesafe ve hijyen kurallarına uymaya davet ediyorum. Lütfen mecbur olmadıkça çıkmayın,  evde kalın ki biz üretime devam edebilelim” ifadelerini kullandı.

Okudunuz mu?

CHP’li Demir, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nu Ziyaret Etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir