Kocayiğit “Kısıtlama Kararı Yerinde Bir Karar”

17 günlük tam kısıtlama uygulamasının yerinde ve olumlu bir karar olduğunu belirten, Fethiye Taksiciler Kooperatifi Başkanı Çağdaş Kocayiğit, “Elbette esnaf olarak mağduriyet yaşayacağız. Fakat, ülkemizde ve dünyada kangren haline gelmiş bu salgını yok edebilmek için bazı tedbirlerin alınması gerekiyor” dedi.

29  Nisan Perşembe günü saat 19.00’da başlayacak olan ve 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00 da sona erecek olan üç haftalık sokağa çıkma kısıtlaması hakkında değerlendirmede bulunan Fethiye Taksiciler Kooperatifi Başkanı Çağdaş Kocayiğit, taksi esnafının yasaktan muaf olduğunu  açıkladı.

Sokağa çıkma kısıtlaması kararının olumlu ve yerinde bir karar olduğunu açıklayan Kocayiğit, “Taksiciler ve turizm esnafı olarak biz tam kapanma olayını sonuna kadar destekliyoruz. Kapanma olmasaydı, salgın hızla yayılmaya devam edecekti ve esnaf olarak da önümüzü hiç göremeyecektik. Tam kapanma durumunun ardından salgın vakalarının ciddi derecede hızla düşüş yaşanacağına inanıyoruz. İster istemez ülkemizde Dünyanın turizmde yine gözbebeği olacaktır. Bizim için gelecek olan misafirin sayısı önemli. Misafirin nereden geleceği çok önemli. Fethiye’ye İngiliz pazarının ne kadar önem verdiğini yıllardır hepimiz çok iyi biliyoruz. Elbette ekonomik olarak zorluklar çekeceğiz. Devletimizden bu anlamda desteklerde beklesek de alınan kararı olumlu buluyoruz. 19 gün kapanma süresi çok ciddi bir süre. Kangren haline gelen bu salgını tedavi etmeye çalışacağımıza, komple yok etme çalışmasıdır bu çalışma. Bu sürecin ardından taksi esnafı olarak iyi bir sezona başlayacağımızı ümit ediyoruz. Zaten her yıl Nisan ve Mayıs aylarında sezon zayıf olurdu. Dolayısı ile de Mayıs’ın 17’sinde kapanma bitecek. Ayın 17’sinden sonra da güzel bir sezonun bizi beklediğini ümit ediyoruz. Kesinlikle esnaf olarak bu durumdan mağduriyet yaşayacağız. Ama daha güzel günlerin gelmesi için bu karara saygılıyız. Yerinde ve olumlu bir karar. Biz taksiciler kısıtlama sürecinde görevimizin başında olacak ve hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Okudunuz mu?

Fethiye Tahini’nde markalaşma adımları üreticileri sevindirdi

    Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) girişimleriyle Fethiye Tahini’nin, Türk Patent ve Marka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir