Koru Mahallesinde Menengiç Ağaçları Antep Fıstığına Aşılanacak

Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli öncülüğünde  ve Koru Mahallesi Muhtarı Nurettin Göztepe 35 çiftçi Menengiç ağaçlarının Antep fıstığına aşılanması çalışmaları için Manisa’ya giderek incelemelerde bulundular.

Fethiye’nin  Koru Mahallesindeki Menengiç ağaçlarının antep fıstığına aşılanması çalışmaları için Manisa’nın Demirci İlçesi Antep fıstığı bahçelerine Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik personeli öncülüğünde  ve Koru Mahallesi Muhtarı Nurettin Göztepe 35 çiftçi teknik gezi düzenlendi.Geziye Fethiye İlçe  Tarım ve Orman Müdürü Şaban Sarıkaya, Ziraat Mühendisi Soner Alp, Koru Mahallesi Muhtarı Nurettin Göztepe ve önder çiftçiler katıldı. Demirci İlçesinde  ise İlçe Tarım ve Orman Müdürü İslam Köse ve Teknik personeller eşlik etti.

Yapılan teknik gezi hakkında bilgi veren teknik personel Soner Alp;”Koru Mahallesi Muhtarımız ve 35 çiftçimizin Müdürlüğümüze mahallerinde bulunan menengiç ağaçlarına antep fıstığı aşılaması yapılması için müracaatları oldu. Bizde gerekli teknik çalışmalarımızı yaptık. Daha önce bu çalışmayı yapmış ve çok başarılı olmuş teknik personellerle bilgi alışverişlerinde bulunduk. Yerinde görerek, incelemelerde bulunmak için Demirci İlçesine gezi düzenledik. Gezimize bizzat Demirci İlçe Müdürümüz ve teknik personellerde iştirak etti. Haziran ayında aşılama çalışmalarımıza başlayacağız. Çalışmalarımızda başarı sağlarsak ilçemizin ürün desenine yeni bir çeşit daha eklemiş olacağız” dedi.

Okudunuz mu?

Başkanlardan İş Yeri Sahibine “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir