Fethiye Tv

resim yükleresim yükle

Kuran-ı Kerim’den etkilenen Alman Kadın Müslüman oldu

Kuran-ı Kerim’den etkilenen Alman Kadın Müslüman oldu
3 views
01 Temmuz 2021 - 13:49

 

Almanya’da bir huzur evinde hasta bakıcı olarak çalışan Daniela Stein(53) okuduğu Almanca Kuran-ı Kerim’den etkilenerek İslamiyeti seçti. Fethiyeli eşi Mustafa Kiracı ile birlikte Fethiye Müftülüğüne başvuran Daniela Stain ihtida töreninin ardından hak dini olan İslamiyeti seçerek Müslüman oldu. Danilea Stain “Derya” ismini aldı.

Fethiye Müftülüğü’nde düzenlenen ihtida töreninde Fethiye Müftüsü Kamil Oktay ve şahitlerin huzurunda Kelimeyi Şahadet getiren Alman uyruklu Daniela Stain “Derya” ismini aldı. Covid-19 tedbirleri alınarak gerçekleştirilen İhtida töreninden sonra Fethiye Müftüsü Kamil Oktay tarafından; İhtida Belgesi takdim edilerek,  Almanca ve Türkçe “Kur’an-ı Kerim Meali” ile İslam dini kitapları hediye edildi. İhtida töreninde vaiz Muhammer Gökmen, Müftülük görevlisi Fatih Mehmet Ersoy şahitlik yaparken törende Aile eşrafından Nurban Kiracı Turanlı ile Cengiz Pezek’te katıldı.

İslam Dinini Araştırmış

Fethiye müftüsü Kamil Oktay “Bir ihtida töreni daha gerçekleştirmiş olduk. Mutlu bir gündeyiz elhamdülillah. Derya kardeşimiz kendisi eşi ile beraber bize geldiler. Eşinden gördüğü güzel ahlakı huyundan etkilenmişler. islam dinini tercih etmiş araştırmış bize de sadece bu düşüncesini inancını ikrar ettirmek sesli bir şekilde söyletmek kaldı. Bütün misafirlerimizle beraber kelime-i Şahadet ve Kelime-i Tevhid tekbir getirdik. Rabbim hayırlı mübarek eylesin. Güzel günler nasip eylesin. Ailelerindeki huzuru daim eylesin” dedi.

Çok Mutlu Olduk

Kuran-ı Kerim eşliğinde okunan dualarla Müslüman olan 53 yaşındaki Alman uyruklu  Daniela Stain’in eşi Mustafa kiracı “ 2 senedir beraberiz. 2 senedir her yaz memleketimize geliyoruz. Ben zaten burada doğumluyum Fethiyeliyim. Almanya Berlin’den geliyoruz. Bu sefer gelişimizde zaten bilinçli olarak geldik. Buraya gelmeden 2-3 ay önce benim eşim kendi kararıyla hiçbir zorlama görmeden islamiyete   ilgi göstermeye başladı. Kur’an-ı Kerim’in Almancasını okumaya başladı. Eşimin  İslam dini hoşuna gitti.  Fethiye’ye geldiğimizde İslam dininde geçmek istiyorum dedi. Bunun yollarını aradık. Ablama sorduk, ablam bizi müftülüğe yönlendirdi. Fethiye müftülüğüne ve bugün de bu güzel gün gerçekleşti. Almanya’da hemşirelik yapıyorum yoğun bakımda çok ağır çocuklara bakıyoruz” dedi.

İslamiyet Kalbimde Kapı Açtı

İhtida töreninden sonra Derya ismini alan Alman uyruklu  Daniela Stain ise” Beni etkileyen ezan sesi ve Kuran-ı Kerim  oldu. Almanca olarak Kuran-ı Kerimi okudum.  Beni İslamiyet inancına çekti. Diğer dinler beni etkilemedi. İslamiyet yani bizim dinimiz benim kalbimde bir kapı açtı.” İfadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv