Fethiye Tv

resim yükleresim yükle

Mart Ayı Toplantısında Kararlar Oy Birliği İle Geçti

Mart Ayı Toplantısında Kararlar Oy Birliği İle Geçti
5 views
03 Mart 2020 - 0:37

Fethiye Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısında İkisi gündem dışı 7 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda 6 madde oy birliği ile geçti.

Karaca meclis toplantısını başlatmadan önce, “Gerçekten çok üzüntülü bir haftayı geride bırakıyoruz. Milletimizin başı sağ olsun. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün, Belediyemiz yönünden ekonomik değer taşımayan atıkların toplama, geri kazanım ve/veya bertaraf işlemlerinin 2872 Sayılı Çevre Kanunu ve bağlı mevzuat ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen esaslar ve şartlar doğrultusunda daha etkin yürütülebilmesi için Kamu Kurum ve Kuruluşları, Kamu Kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, kamu yararına çalışan dernekler, Cumhurbaşkanınca vergi muafiyeti tanınmış Vakıflar ve 07/06/2005 tarihli ve 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları Kanunu kapsamına giren Meslek Odaları ile işbirliği konusunda protokoller yapmak üzere 5393 Sayılı Belediye Kanununun 17 nci maddesi ile 38 inci maddesinin birinci fıkrasının “g” bendi uyarınca Belediye Başkanı Alim Karaca’ya yetki verilmesi hakkındaki Meclise havaleli madde oy birliği ile geçti.

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün, Akdeniz Koruma Derneği’nin 18/02/2020 tarih ve 220-09 sayılı yazısına istinaden; Tüzüklerinde yer alan çalışma konularının gerçekleştirilmesi doğrultusunda ortak proje yürütülmesi amacıyla, 5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanununun 7 nci maddesinin ek fıkrası, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi, 15 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi, 75 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendi; 5253 Sayılı Dernekler Kanununun 10 uncu maddesinin ikinci fıkrası; anılan Dernek Tüzüğünün 2 nci maddesi hükümleri uyarınca işbirliği görüşmeleri ve mutabık kalınacak protokol neticesinde işbirliği yapılması hakkındaki Meclise havaleli 24/02/2020 tarih ve E.3958 sayılı madde diğer işler komisyonuna gönderildi.

2020 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısında gerekli inceleme ve araştırmanın yapılabilmesi için Diğer İşler ve Yönetmelikler Komisyonuna havale edilen İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına ait Yönetmeliğin İçkili Yer Bölgesinin Tespiti başlıklı 29.maddesine

istinaden; İlçemiz, Foça Mahallesi, Yerguzlar Caddesi ile 967.Sokak arasında bulunan Şehit Sezgin TUNCA Caddesi Numara 62/D adresinin İçkili Yerler Krokisine dahil edilmesi ile ilgili hazırlanan Diğer İşler ve Yönetmelikler Komisyonu Raporunun görüşülmesiyle ilgili madde oy birliği ile kabul edildi. 2020 Yılı Şubat Ayı Meclis Toplantısında gerekli inceleme ve araştırmanın yapılabilmesi için Diğer İşler ve Yönetmelikler Komisyonuna havale edilen İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına ait Yönetmeliğin İçkili Yer Bölgesinin Tespiti başlıklı 29.maddesine istinaden; İlçemiz, Akarca Mahallesi, Yerguzlar Caddesi ile 878.Sokak arasında bulunan Şehit Nihat ORAN Caddesi Numara 19 adresinin İçkili Yerler Krokisine dahil edilmesi ile ilgili hazırlanan Diğer İşler ve Yönetmelikler Komisyonu Raporunun görüşülmesiyle ilgili madde de oy birliği ile kabul edildi.

 

Gündem dışı maddelerden birisi olan Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün AKUT Derneği’nin resmi dilekçesinde de yer alan, Arama Kurtarma Derneği Tüzüğü’nün 3’üncü ve 6’ıncı maddesi hükümleri uyarınca ekli protokol örneği çerçevesinde işbirliği yapılmasıyla ilgili madde oy birliği ile geçti. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün belediye başkanlığı’na ait Cumhuriyet Mahallesi sınırlarındaki park alanında bulunan yerleri ekte sunulmuş engellilere yönelik proje geliştirilmesi için ‘büfe ve çay bahçesi’ olarak kullanılmasıyla ilgili madde oy birliği ile geçti

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv