Muğla’da 21 Şubat Dünya Rehberler Günü Kutlandı

 

Muğla Turist Rehberleri Odası (MUTRO) 21 Şubat Dünya Rehberler günü dolayısı ile  Muğla Altınkalp restoranda  yemek düzenlendi. Düzenlenen yemekte meslekte belli bir yılı dolduran rehberlere, rehberler odası tarafından plaket verildi.

Düzenlenen yemeğe Muğla İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Filiz Karacaağaç, Marmaris Türsab Başkanı Suat Esin, odaya kayıtlı rehberler ve aileleri katıldı.

Muğla Turist Rehberleri Odası Başkanı Turgay Esen, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü” kapsamında düzenlenen programda,11 Mart 2013’ten bu yana faaliyet gösteren odanın tüm ilçelerde 423 üyesi olduğunu, bunlardan 315’inin aktif rehberlik yaptığını söyledi.

Esen konuşmasında kaçak yapılan turlar konusunda uyarılarda bulunurken; “çıkılan turlarda acentelerle mutlaka sözleşme yapın. Yapmış olduğunuz gezilerde gördüğünüz eksiklikleri mutlaka bize bildirin. Hepimiz bölgede aktif rehberlik yapıyoruz. Antik kentlerde, şehir merkezlerinde gördüğünüz sıkıntıları, odamıza bildirirseniz, hızlı şekilde çözmeye çalışıyoruz. Muğla’da kayıtlı 153 antik kent var. Ama malumunuz sadece birkaçını biliyoruz. Gitmediğimiz antik kentlere daha fazla gezi yapmalıyız. Özellikle bu sene Strotanikeia’ya biraz ağırlık verdik. 2020’nin ‘Patara Yılı’ olması sebebiyle Tlos, Ksantos ve Letoon’u da birleştirip değişik turlar isteyen acenteler da var. Bizlerde bu konuda gerekli çalışmaları yapacağız. ” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından meslekte belli bir yılı dolduran rehberlere, rehberler odası tarafından plaket verildi.

Okudunuz mu?

Başkanlardan İş Yeri Sahibine “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir