Muğla’da Giriş ve Çıkışlar Kapatıldı

Cumhurbaşkanlığı’nın kararı ile büyükşehirlerde giriş ve çıkışların istisnai durumlar haricinde durdurulmasına yönelik karar Muğla’da gece yarısı itibarı ile uygulanmaya başladı. Saat 00.00 itibariyle şehre giriş-çıkış polis ve jandarma ekiplerince kapatıldı.

Antalya – Fethiye karayolunda giriş ve çıkışlarında polis ve jandarma ekipleri, yaptıkları uygulamada ikametleri Muğla’da olmayan araçları geri çevirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bilim kurulunun önerileri doğrultusunda alınan yeni tedbirleri açıkladı. Açıklamaya göre 30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş çıkışlar 15 gün süreyle durdurulduğu duyuruldu. Muğla’da saatler 00.00’ı gösterdiği sırada Polis ve Jandarma ekipler şehrin tüm giriş ve çıkışlarını tutarak görev aldı. İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelgeye göre istisnai durumlar dışında şehre girmek isteyen araçlar kabul edilmedi, şehirden çıkmak isteyen araç sürücüleri ise tekrar geri çevrildi.

Polis ekipleri, şehre girmek isteyen sürücülerin ikametleri ile seyahat izin belgelerine baktı. İkametleri Muğla olan sürücülere geçiş izni verildi. İkamet adresleri Muğla olmayan ve seyahat izni bulunmayan sürücüler geldikleri yere doğru geri gönderildi.

Öte yandan ticari yük taşıması yapan araçlar yasaktan etkilenmezken kimi araçlar valiliklerden alınan izin belgeleri ile yolarına devam ettiler. Birçok vatandaş ise geçiş için polis ve jandarma ekiplerini ikna etmeye çalışmaları ise gözlerden kaçmadı.

Okudunuz mu?

Kaymakam Fırat’tan Ölüdeniz Karakoluna Ziyaret

Jandarma Teşkilatının Kuruluşunun 182’nci yıl dönümü dolayısıyla Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat,Ölüdeniz Jandarma Karakolu’nu ziyaret etti. …