Muhtarın Feryadını Neden Kimse Duymuyor?

Fethiye’nin Faralya Mahallesindeki ana yol üzerinde bulunan kayalar, tehlike saçmaya devam ediyor.  Yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra mahalle sakinlerinin hemen her an geçtiği yolun üzerindeki dev kaya parçaları bulunduğu yerden ayrılırken, olası bir tehlike karşısında facia yaşanabileceği kaydedildi. Defalarca yetkili mercilere bu tehlikeyi arz ettiğini dile getiren Faralya Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, ”Mahalleye başka giriş çıkış yolu yok. Kayalar giderek ayrılıyor. Her an yola düşebilirler. Bir facia yaşanabilir” ifadelerini kullandı.

Fethiye’nin Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu gibi cennet köşelerini barındıran Faralya Mahallesinde girişte bulunan kayalar, birbirinden giderek ayrılıyor. Dev kayaların yoldan geçen araçların üzerine her an düşebileceği, mutlaka tedbir alınması gerektiği ifade ediliyor. Mahalleye tek giriş ve çıkış yolu olan Faralya Mahallesi ana yolu üzerindeki dev kayaların olası bir facia yaşanmaması adına en kısa sürede bulunduğu yerden kaldırılması için çalışma yapılması istendi. Faralya Mahalle Muhtarı Hasan Karaburun, Ana yolun Muğla Büyükşehir Belediyesi kapsamında yer aldığını ve tehlikeye dikkat çektiğini ifade etti.

Karaburun, ”Bölgemiz dağlık bir bölge olduğu için eskiden ulaşım zordu. Bu yolda oldukça zor şartlarda açıldı. Ama şimdi zaman geçtikçe yolun sıfır noktasında olan tehlike saçan birçok kayamız var. Bazı kayalar yavaş yavaş oturuyor. Bu kayalar herhangi bir şekilde kayarsa, altında evler var, araçlar geçiyor. Bu yüzden can ve mal kaybına sebep olabilir. Yol güzergahı Muğla Büyükşehir Belediyesinde olduğu için defalarca kendilerine başvurdum. İncelediler, baktılar ama şu ana kadar herhangi bir sonuç alamadık. Şu anda Muğla Büyükşehir Belediyesinden yardımcı olmalarını bekliyoruz. Burada önlem alınması lazım, yoksa olası bir felaket olacak. Çünkü mahalle sakinleri olarak bundan başka geçiş noktamız yok. Aşağıda evler var, eğer kayalar hareket ederse zor durumda kalacağız. Bir an önce tedbir alınmasını istiyoruz” diye konuştu.

Okudunuz mu?

Başkan Otgöz’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj …

One comment

  1. Çok beklersin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir