Fethiye Tv

resim yükleresim yükleresim yükle

Niyazi Canözü Güven Tazeledi

Niyazi Canözü Güven Tazeledi
1 views
05 Temmuz 2021 - 12:39

 

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanlığı seçimlerinde Karagedik Mahallesi Muhtarı Niyazi Canözü 19 oy ile güven tazeledi. İki liste ile gidilen seçimde Menteşeoğlu Mahallesi Muhtarı Ramazan Küçük 14 oy aldı. Başkan Canözü, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, “Kazanan Fethiye Muhtarlar Derneğidir” ifadelerini kullandı.

Fethiye Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu, Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Salonunda yapıldı. Seçimli olağan genel kurulda, iki liste yarıştı. Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, 3’üncü kez başkan seçilirken, tekrar güven tazeledi.

Saygı Duruşunun ardından divan başkanlığına Patlangıç Mahalle Muhtarı Ali Cabbar getirilirken, yardımcılığına Kızılbel Mahallesi Muhtarı Ferhat Gavcar, katip üyeliğe ise İnlice Mahalle Muhtarı Cevat Kundakçı seçildi. Kongreye Seydikemer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güven ve yönetimi, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ve Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tezcan Göktepe de katıldı.

Kongrede başkan Niyazi Canözü, faaliyet raporunu okurken,derneğe desteklerinden dolayı Kaymakam Eyüp Fırat, Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Gürün ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya teşekkür etti.

Denetleme Kurulu raporunun okunmasının ardından, faaliyet raporu ve denetleme kurulu raporları oylanıp, oy birliği ile kabul edildi.

“Gönüllülük Esasına Dayalıdır”

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanı Niyazi Canözü, “Biz bu derneğin başına geçmeden önce, o dönem kısa süreliğine başkanlık yapan arkadaşımızın görevini kötü yaptığını görerek, derneğimize talip olduk. Bir çok baskı altında bu derneğimi teslim aldık ve bu günlere kadar getirdik. Mutlaka hatalarımız olmuştur. Benim ve arkadaşlarımın bu dernekten hiçbir menfaati ve beklentisi olmamıştır ve olmayacaktır da. Bu iş bir gönüllülük esasına dayalı bir görevdir. Şimdiye kadar benimle birlikte görev almış tüm  yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Bizler Mahallelerimizin Mülki Amirleriyiz”

Muhtarlık görevinin gelip geçici olduğunu belirten Canözü, “Muhtarlarımızın bir çoğu geçmiş dönem görevimde bana gelerek, “Mahallemde bir şeyler yapmak istiyorum. Fakat şu meclis üyesi, veya şu siyasi parti temsilcisi benim işimi engelliyor” diyorlardı. Bizler mahallenin mülki amirleriyiz. Bir çok kararda biz kendi kararlarımızı alabilecek pozisyondayız. Birilerinin sözüne bakarak değil, muhtarlık görevinin bizlere verdiği yetki ile görevimizi yürütmeliyiz. Bu seçimi kazanan kim olursa olsun, benim tavrım hep net olacaktır. Bizler okul çocuğu değiliz. Biraz kendimizi bilelim ve muhtarlığımızı yapalım” ifadelerinde bulundu.

Muhtarlardan Nurettin Göztepe, faaliyet raporu sırasında ismi geçtiği için, söz alarak Konuyu, enine boyuna anlattı.

İki liste ile gidilen seçimde, mevcut başkan Niyazi Canözü 19, başkan adayı Ramazan Küçük ise 14 oy aldı.

“Adaylık Düşüncem Yoktu”

Sonucun açıklanmasının ardından konuşan başkan adayı Ramazan Küçük, “Derneğe aday olmam gibi bir düşüncem yoktu. Fakat muhtar arkadaşlarımın ısrarı ve talebi üzerine aday oldum. Ama şimdi görüyorum ki, bana aday olmamı söyleyen arkadaşlar sandık başına gelerek oy bile kullanmıyorlar. Biz ilkokul çocuğu değiliz. Bu saatten sonra birlik beraberlik içerisinde tek yumruk halinde olmalıyız” dedi.

“Birlik İçerisinde Olacağız”

Tekrar başkanlığa seçilen Niyazi Canözü ise, yaptığı teşekkür konuşmasında birlik beraberlik mesajı vererek, “Bu dönem son dönemim. 3 yıl sonra bu görevi yapabileceğine inandığım bir ağabimize bu görevi teslim etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“Yeni Yönetim Kurulu “

Fethiye Muhtarlar Derneği Başkanlığını Niyazi Canözü kazanırken, yeni yönetim kuruluna Ercan Çelik, Osman Köse, İlker Can ve Emray Yetim seçildi. Denetleme Kuruluna ise, Hasan Karaburun, Selman Göktepe ve Sami Alkaya seçildiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv