Fethiye Tv

resim yükleresim yükleresim yükle

Nursel Özdemir Prof. Dr. Binyamin Birkan İle Çalışıyor

Nursel Özdemir Prof. Dr. Binyamin Birkan İle Çalışıyor
1 views
24 Ağustos 2021 - 13:17

Nursel Özdemir Kurumları kendini dünyaya ispatlamış özel eğitim konusunda hocaların hocası olan Prof. Dr. Binyamin Birkan ile bir araya geldi. Elit Nursel ve Merkez Nursel kurumlarını ziyaret ederek, kurumlar hakkında bilgi aldı.
Birkan; ‘’Nursel Özdemir kurumlarının daveti üzerine buraya geldim. Ülkemizde sadece çok az kurumda uyguladığımız ABA (Applied Behavioral Analysis) programının uygulanabilirliğini yerinde görmek amacıyla kurum ziyaretinde bulunduk. Bu program çocuklarımızın eksikliklerini gidermesine yönelik sonuç odaklı bir programdır. Bu programla çocukların yapabilecekleri en üst seviyedeki performanslarını yakalamaya çalışıyoruz. Tamamen öğrenci odaklı bir programdır. Bu programda aynı zamanda davranışları kontrol etmeye yönelik etkili yöntemlerde uygulanacaktır. Aynı zamanda veli eğitimleri de verilecektir. Bizler buraya bir ekiple geleceğiz. Belirli aralıklarla programın uygulanmasında devamlılığı açısından rehberlik edeceğiz. Olumlu yada olumsuz geri dönütleri alacağız. Nursel Özdemir kurumları her ne kadar bizi davet etse de kendilerinin başarılı çalışmaları nedeniyle davetlerini kabul ettik. Muğlada sadece Nursel Özdemir Kurumlarıyla yapacağımız bu çalışmada ABA’yı uygulayacağız.’’ Diyerek cümlesini tamamladı.
Nursel Özdemir Kurumları Kurucusu Salih Dündar ; ‘Prof. Dr. Binyamin Birkan’ı Dünya tanıyor. Bizde böylesine donanımlı dünya çapında kendisini kanıtlamış bir Profesörle çalışmaktan dolayı son derece mutluyuz. Bizler daha önceden hepinizin de bildiği gibi farklı teknik ve yöntemlerle öğrencilerimizin hayatlarına dokunmaya çalışmıştık. Şimdi yine Bölgede bulunmayan ülkemizde de çok az yerde bulunan bu program için hocamızla anlaşmış bulunmaktayız. Programı 1 Eylül 2021 tarihinde Elit Nursel kurumumuzda uygulayacağız. Ön kayıtlarımız başlamıştır. Alacağımız öğrenciler sınırlı olacaktır. Lütfen detaylı bilgi için kurumlarımıza uğrayınız.’ Dedi
Prof. Dr. Binyamin Birkan, Biruni Üniversitesi’nde akademisyen olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda SOBE Vakfı Eğitim Direktörü ve Anadolu Otizm Vakfı’nın Akademik Koordinatörüdür. Amerikanın New Jersey eyaletinde bulunan ve otizm alnında uluslararası tanınmış bir kurum olan Princeton Çocuk Gelişim Enstitüsinde otizmli ve diğer gelişimsel yetersizliği olan bireylerin eğitimine yönelik uluslararası tecrübe edindi ve post-doktora yaptı. Daha sonra PCDI’ın 11 yıldan daha uzun süre uluslararası yaygınlaştırma kolu direktörlüğü görevini yürüttü. Profesör Birkan, Türkiye’de otizmli çocuklar için açılan ilk uygulamalı davranış analizi okulunun kurucusudur. Çeşitli üniversitelerde ve vakıflarda otizm konusunda ders vermekte ve Uluslararası Otizm Sempozyumu, Özel Eğitim Kongresi ve Erken Çocukluk Özel Eğitim Konferansında keynote konuşmacı olmakla birlikte “otizm müdahale programlarının geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına” ulusal ve uluslararası katkı sağlamıştır. Doğu Avrupa, Azerbaycan ve ASIA’nın bazı ülkelerinde otizm müdahale programları yürütmektedir.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv