Fethiye Tv

Okullar Depreme Dayanıklı Hale Getirildi

Okullar Depreme Dayanıklı Hale Getirildi
0 views
20 Ağustos 2021 - 17:04

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, okulların depreme dayanıklı olup olmadığını araştırmış, güçlendirme ve onarım yapılması gereken okulları belirlemişti. Bu okullarda geçtiğimiz Mayıs ayında başlayan güçlendirme ve onarım çalışmaları hızla devam ederken, bu okulların yeni eğitim ve öğretim sezonuna yetiştirileceği bildirildi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Güçlendirme ve onarım çalışması yapılan okullarımız, eğitim- öğretim yılına yetiştirilecektir. Şuanda çalışmalar hızla devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Fethiye’de deprem güçlendirme ve onarım çalışması yapılan 8 okuldaki çalışmalar hızla devam ediyor. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yakından takip edilen okullardaki güçlendirme ve onarım çalışmalarının yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirileceği kaydedildi. Fethiye’de Cumhuriyet İlkokulu, Karagedik İlk-Orta okulu, Çalıca İlk-Orta Okulu, Mustafa Gökdal İlk-Ortaokulu, Menteşeoğlu Şehit Orçun Munyas İlkokulu, İbrahim Gül Anaokulu, Mehmet Erdoğan Anadolu Lisesi, Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin, Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Otelinde geçtiğimiz Mayıs ayında başlayan deprem güçlendirme ve onarım çalışmaları hızla devam ediyor. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, “Fethiye’deki okulların dayanıklı hale getirilmesi için başlattığımız çalışmalar, yeni eğitim-öğretim dönemine kadar tamamlanacaktır. Fethiye’deki 8 okulumuzda devam eden deprem güçlendirme ve onarım çalışmalarımızı yakından takip ediyoruz. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yaptığı ihale ile başlatılan güçlendirme ve onarım çalışmaları yeni eğitim-öğretim sezonuna  yetiştirilecektir. Okullarımız depreme dayanıklı hale getirilmektedir” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv