Okullarda Deprem Semineri

 

Fethiye’de Okullarda Fethiye Belediyesi ile Arama Kurtarma Derneği Fethiye ekibi (AKUT) işbirliğiyle gerçekleştirilen deprem seminerleri ve tatbikatlar devam ediyor.

1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle öğrencilerin deprem konusunda bilinçlenmesi için düzenlenen deprem seminerleri çeşitli okullarda gerçekleştiriliyor. Fethiye Belediyesi Jeoloji Yüksek Mühendisi M. Serhat Karagöz ve Jeoloji Mühendisi Serhan Çoban, çeşitli ortaöğretim kurumlarında öğrencilere ve öğretmenlere,Fethiye Belediyesi tarafından belirlenen Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarının yerleri ve bunların Fethiye Belediyesi resmi sitesinden veya E-devlet üzerinden takip edilebileceği de anlattılar.

Ortaöğretim kurumlarının yanı sıra okul öncesi öğrencilere de deprem öncesi, deprem anı ve deprem sonrası için bilgiler sunan Fethiye Belediyesi Jeoloji Yüksek Mühendisi M. Serhat Karagöz ve Jeoloji Mühendisi Serhan Çoban tarafından,öğrencilerine Deprem konulu çizgi film izlettirilerek, deprem durumunda neler yapılması gerekenler hakkında bilgiler verip, tatbikat düzenlediler.

Okudunuz mu?

Başkanlardan İş Yeri Sahibine “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe …