Organik Çilekler Yoğun İlgi Görüyor

Organik ve doğal Fethiye çileği, her kesimden yoğun ilgi görüyor. Yeni sezon ürünleri tezgahlardaki yerini alırken çileğin geçen yılın fiyatlarından satıldığı belirtildi. Üreticiler geçtiğimiz yıla oranla mevsimsel koşullar nedeniyle çilek verimin biraz düşük olduğunu dile getirdiler.

Organik Fethiye çileğinin kilosu bu yıl 20 TL’den satılıyor. Babataşı Mahallesi İtfaiye Grup Amirliği arkasında yetiştirdikleri çileği halkın beğenisine sunan üreticiler, yoğun bir ilgi ile karşılaştıklarını ifade ettiler. Geçen yıla oranla maliyetlerin artmasına rağmen, 2021’de çileğin fiyatında bir değişiklik yapılmadığı öğrenildi. Çilek üretiminin Temmuz ayının ortalarına kadar devam edeceği kaydedildi.

Çilek Üreticisi Ercan Narlı yaptığı açıklamada, “13 yıldır çilek üreticiliği yapıyorum. Çilek mevsimi başladı, müşterilerimiz gelip gönül rahatlığıyla çileklerini alabilirler. Yerli üretim, günlük topluyoruz. Geçen yıla oranla maliyetlerimiz arttı. Ama bu rağmen geçen yıl olduğu gibi kilosunu 20 TL’den satıyoruz. Üretim sürecimiz Temmuz ayının ortasına kadar devam edecek” ifadelerini kullandı.

Çilek Üreticisi Gülsüm Lafçı açıklamasında, “Fethiye halkına organik ve doğal çilek sunduğumuz için çok mutluyuz. Bu yıl don olayı ve mevsimsel koşullardan dolayı verim biraz düşük oldu. Şu anda kilosunu 20 TL’den satıyoruz. Geçen yılın fiyatları ile aynı. Fakat bu yıl poşet, tabak, gübre ve işçi parası pahalandı. Maliyetlerimizin artmasına çileğe zam yapmadık” dedi.

Okudunuz mu?

Fethiye Tahini’nde markalaşma adımları üreticileri sevindirdi

    Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) girişimleriyle Fethiye Tahini’nin, Türk Patent ve Marka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir