Patara 2020 Ekibi Seydikemer’de

Patara yılı sebebiyle Çevre ve Şehircilik Bakanlığından incelemeler de bulunmak üzere Muğla’nın Seydikemer İlçesine gelen Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Yatırım ve Projeler Daire Başkan Vekili Dr. Beyhan Oktar ve ekibi Patara bölgesinde yapılacak çalışmalar hakkında incelemelerde bulundular.

Bakanlık ekipleri önce Antalya’nın Kaş İlçesi Kalkan mahallesinde Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Kaynak, Patara Muhtarı Arif Otlu ve yetkililerinde katıldığı toplantıda Seydikemer’e Patara yılı sebebiyle gelecek olan misafirlerin ihtiyaçlarının giderilmesi için gereken tedbirlerin alınması hususunda görüş alışverişinde  bulundular.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekipleri Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz ile birliktePatara Özel Çevre Koruma bölgesinde olan Seydikemer’inKaradere, Karaköy ve Kumluova mahallelerinde incelemelerde bulundular.Bölgeye yapılacak olan yatırımlar hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ekiplerine Seydikemer Belediye başkanı Yakup Otgöz bilgilendirmelerde bulundu.

Patara Likya uygarlığının  Kumluova Mahallesi’nde bulunan Letoon antik kentinin Likya’nın dini merkezi konumundadır. Bu kutsal alandaki Leto, Apollon ve Artemis tapınakları tarihi açıdan çok önemlidir.09.12.1988  tarih ve 484 sıra numarasıyla UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan antik kent, Likya yürüyüş yolu rotasındadır. Kaş, Fethiye, Kalkan ve Patara gibi çevre turizm merkezlerinden her gün yüzlerce turist bu alanı keşfetmek için gelmektedir.

2020 Patara yılı içinSeydikemer’egelecek olan ziyaretçiler için Saklıkent başta olmak üzere Karadere-Kumluova plajları, Letoon antik kenti, Tlos, Sidyma, Pınara, Karanlık içi kanyonu, Seydiler Kilimi, Seki yaylası, Camalan yaylası, Yayla Girdev gölü gibi tarihi, turistik ve kültürel bir çok yeri ziyaretçilerini beklemektedir.

 

Okudunuz mu?

Başkanlardan İş Yeri Sahibine “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir