”Pazar Gününün Kısıtlamadan Kalkmasını İstiyorlar”

Fethiye’de deniz turizmi işletmecileri sokağa çıkma yasağının olduğu Pazar gününün de serbest olmasını istiyorlar. Sadece hafta sonları turların yoğun olduğunu belirten deniz turizmi işletmecileri, Pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması olduğu için turlara çıkamadıklarını ifade ettiler.

Fethiye turizminde önemli bir role sahip olan deniz turizmi işletmeciliği sıkıntılı günler yaşıyor. Covid-19 salgınından dolayı geçen yıl iş yapamadıklarını ve zarar ettiklerini belirten tekne sahipleri, bu yıl sezona diğer yıllara oranla bir ay geç başladıklarını ve hafta sonu da Pazar gününün sokağa çıkma yasağı olması nedeni ile yine zorluk çektiklerini belirttiler.

Bu yıl tur fiyatlarının 100 TL ve 150 TL arasında değiştiğini belirten Prenses Serap Teknesi sahibi Yılmaz Yalçın, “Bildiğiniz gibi bu sezon covid-19 pandemisi nedeniyle tekne turlarımıza belirli sayıda yolcu almaktayız. Koronavirüs nedeniyle sezona durgun bir şekilde başladık. 30 yıldır tekne turu işi yapmaktayız. Böyle bir süreç yaşamadık. 15-20 kişi ile sefere çıkmaktayız. Teknemizin kapasitesi 170 kişi koronavirüs nedeniyle % 50 kapasite ile azami  85 kişi alabiliyoruz. Fakat turizm çok durgun geçiyor. Zor bir sezon yaşamaktayız. 15-20 kişi ile  günlük tura çıkmaktayız. Bazı günler ise tur’a çıkamıyoruz. Yani daha açık söylemek gerekirse tekneler boş gidiyor. İnşallah önümüzdeki günlerde yerli ve yabancı turist sayısının artmasıyla birlikte daha fazla kişi ile sefere çıkacağımızı ummaktayız” dedi.

Yalçın konuşmasında “Fethiye’deki tüm teknelerde covid-19 tedbirleri ile ilgili tüm önlemler alınmıştır. Hem eller için hem de ayaklar için teknelerimizin girişlerinde dezenfektasyon ünitelerimizi kurduk. Teknelerde;  her gün dezenfektasyon işlemi yapılmaktadır. Maskesiz kimseyi almıyoruz ve sosyal mesafe kuralları içersinde yolcuları teknelerimize yerleştirmekteyiz” ifadelerinde bulundu.

Okudunuz mu?

Başkan Otgöz’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir