Ressamdan Başarır’dan Bir Eser Daha

 

Seydikemer Kaymakam Ayhan Yazgan ve Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün desteyleriyle  yapılan; Likya Uygarlığını temsil eden sütunlu kapı ve lahitlerin replikaları Seydikemer Kaymakamlığı  hizmet binası önündeki yerini aldı.

Daha önce Seydikemer Belediye Hizmet binası için yapılan ve ziyaretçilerin beğenisini kazanan sütunlu kapı ve lahitlerin replikaları bu kez Seydikemer Kaymakamlığı için yapıldı.

Seydikemer Kaymakamı Ayhan Yazgan ve Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün  katkılarıyla Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır  tarafından yapılan ve Likya Uygarlığını temsil eden sütunlu kapı ve lahitlerin replikaları, Seydikemer  Kaymakamlık hizmet binasındaki yerini aldı. İlçemizin tanıtımına çok büyük katkı sağlayacak olan, sütunlu kapı ve lahitlerin replikaları büyük beğeni topladı.

SEYDİKEMER BELEDİYESİ DESTEK OLDU

Yaptığı titiz çalışmalar sonucu gerçeğiyle birebir benzer çalışmalara imza atan Ressam ve Heykeltraş Başarır, sütunlu kapı ve lahitlerin replikalarını strafor tekniği ile yaptığını anlattı. Seydikemer Kaymakamlığına Likya döneminin esintilerini yansıtacak olan replikaların hazırlanmasında Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün destek olduğunu kaydeden Başarır; “Seydikemer Belediyesi için hazırladığım sütunlu kapı ve lahitlerin replikalarını Seydikemer Kaymakamlık binası için de yaptım. Seydikemer Belediyesi bu tarz çalışmalara verdiği destekle örnek oluyor.  Belediye Başkanımız Yakup Otgöz başta olmak üzere destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Okudunuz mu?

Fethiye Tahini’nde markalaşma adımları üreticileri sevindirdi

    Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın (FTSO) girişimleriyle Fethiye Tahini’nin, Türk Patent ve Marka …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir