Fethiye Tv

resim yükleresim yükle

Şehiriçi Dolmuşçuları Sandık Başına Gitti

Şehiriçi Dolmuşçuları Sandık Başına Gitti
1 views
04 Temmuz 2021 - 14:31

 

Fethiye 18 Nolu Şehir içi Özel Toplu Taşıma Kooperatifi genel kurulu gerçekleştirildi. 113 üyesi bulunan kooperatifin kongresi, Çatalarık Sosyal Tesisleri’nde yapıldı.

Genel kurula Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birlik Başkanı aynı zamanda Ankara Özel Halk Otobüsleri Odası Başkanı Ercan Soydaş, İstanbul Özel Halk Otobüsleri Odası Başkanı Göksel Ovacık, Kayseri Özel Halk Otobüsleri Odası Başkanı Ahmet Ertan ile Fethiye’deki meslek odaları ve STK temsilcileri katıldı.

Fethiye 18 Nolu Şehiriçi Özel Toplu Taşıma Kooperatifi’nin en önemli özelliği, üye sayısı bakımından Muğla’nın en büyük toplu taşıma kooperatifi olması… Kongrede ilk olarak divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına Vedat Aksu getirilirken, katip üyeliklere Gürkan Şahin ve Selahattin Köse getirildi. Daha sonra saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşımız söylendi. Yönetim ve denetleme kurulu ile bilanço raporları okunup, oybirliği ile kabul edildi. Hemen ardından 2021 yılı tahmini bütçesi de aynı şekilde oybirliğiyle kabul edildi.

Hemen ardından seçimlere geçildi. Kooperatif üyeleri, yönetim kurulunu belirlemek için oy kullandı. Yönetime kuruluna 90 oy alan Ayhan Yiğit, 70 oy alan Hasan Göl, 69 oy alan İbrahim Çolak, 57 oy alan Gökay Topçu ve 55 oy alan Eray Köse seçildiler. Denetleme kuruluna da 62 oy ile Ramazan Tellal ile 42 oy alan Naim Bozbey seçildi.

Fethiye 18 Nolu Şehiriçi Özel Toplu Taşıma Kooperatifi Başkanı Ayhan Yiğit yaptığı açıklamada, “Ertelenen bir kongreyi bugün gerçekleştirdik. Öncelikle tüm dünyayı ve ülkemizi saran Kovid-19 salgını nedeniyle sektörümüz olumsuz etkikendi. İnşallah en yakın zamanda sağlıklı günlere kavuşacağız. Kongremizin de tüm üyelerimize Fethiye halkına ve Fethiye’ye gelen misafirlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Fethiye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Şaban Taşar, “Korona virüsü salgınından dolayı kısıtlamada yapamadığımız kongrelerimizi, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte hızlı bir şekilde tamamlamaya başladık. Bugün de yine en önemli kooperatiflerimizden Şehiriçi Özel Toplu Taşıma Kooperatifi’nin genel kuruluna katıldık. Umarım ilerleyen dönemlerde kooperatifimizin daha iyi hizmet edebilmesi adına gerekli kararlar alınacak. Yeni bir yönetim seçileceği kanaatindeyiz. Aynı zamanda yine il yönetim kurulu seçimimizde var. Bu süreçleri yakından takip ediyoruz. Hızlı bir şekilde de genel kurullarımızı tamamlıyoruz” diye konuştu.

Yönetim kurulunun ilk toplantısında başkanı belirleyeceği ve görev dağılımı yapacağı öğrenildi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv