Fethiye Tv

resim yükleresim yükle

Seydikemer Esnaflarına Müjde

Seydikemer Esnaflarına Müjde
0 views
06 Ağustos 2021 - 17:54

Seydikemer Esnaf Odası Başkanı Harun Sağır yaptığı açıklama “Maliye Bakanlığımız Seydikemer İlçemizde Mücbir Sebep Hali İlan etti dedi.

İlçemizin çeşitli yerlerinde meydana gelen yangınlara ilişkin olarak,
Maliye Bakanlığımız tarafından, Seydikemer ilçemizde mücbir sebep hali ilan edilmesi uygun bulunmuştur.
Bu kapsamda, söz konusu yerlerde yangın tarihi itibarıyla mükellefiyet kaydı bulunan mükelleflerin, bu mükellefiyetleri nedeniyle vergi kanunlarının uygulanması bakımından yangının başlangıç tarihi ila 1.11.2021 (bu tarihler dâhil) tarihleri arasında mücbir sebep halinde olduğu kabul edilmiştir.
Mücbir sebep hali süresince,
• verilmesi gereken vergi beyannameleri ve bildirimlerin verilme süreleri,
• bu beyanname ve bildirimler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri,
• yangın tarihinden önce tahakkuk etmiş ödeme süresi mücbir sebep hali ilan edilen süreye rastlayan her türlü vergi, ceza ve gecikme faizinin ödeme süresi,
• yangın tarihinden önce ikmalen, re’sen veya idarece tarh edilen ve vadesi mücbir sebep halinin başladığı tarihten sonrasına rastlayan her türlü vergi, ceza ve gecikme faizinin ödeme süresi
• 2021 yılı motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksit ödeme süresi
uzatılmıştır.
Buna göre, mücbir sebep halinin geçerli olduğu dönemde verilmesi gereken beyanname ve bildirimler 16.11.2021 Salı günü sonuna kadar verilebilecek, bu beyanname ve bildirimler üzerine tahakkuk eden vergiler, yukarıda ifade edilen diğer vergi, ceza ve gecikme faizleri ile 2021 yılı motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksiti 30.11.2021 Salı günü sonuna kadar ödenebilecektir.
Bununla birlikte mükellefler tarafından, mücbir sebep hali süresi içerisinde verilmesi gereken 2021 yılı 2 nci geçici vergi beyannamesi verilmeyecektir.
Ayrıca bu yerlerde bulunan vergi mükelleflerinin vergi borçları 16.12.2021 Perşembe günü sonuna kadar başvuru yapmaları ve gerekli şartları da taşımaları kaydıyla faiz alınmaksızın 24 aya kadar taksitlendirilecektir.
Ayrıntılı bilgilere Seydikemer Mal Müdürlüğümüz den ulaşıla bilinir.
Seydikemer Esnafımız adına yaralarımıza merhem olmak adına yapılan bu uygulamaya teşekkür ediyor,şükranlarımı sunuyorum..
Aynı duyarlılığı Sosyal Güvenlik kurumumuzdan da beklediğimizi buradan belirtmek isterim..

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv