Fethiye Tv

resim yükleresim yükleresim yükle

Seydikemer Süt Sığırcılığı Tdiosb’ye Ankara’dan Çed Müjdesi

Seydikemer Süt Sığırcılığı Tdiosb’ye Ankara’dan Çed Müjdesi
275 views
23 Eylül 2021 - 15:21

 

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası (FTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Ankara’da gerçekleştirilen Seydikemer Tarıma Dayalı İhtisas (Süt Sığırcılığı) Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) İnceleme Değerlendirme Komisyon Toplantısı’na katıldı. Muğla Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan ile Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak’ın da katıldığı toplantıda, ÇED süreci olumlu sonuçlanan Seydikemer Süt Sığırcılığı TDİOSB projesinin, 15 Ekim tarihine kadar tüzel kişilik kazandırılarak sürdürülmesine karar verildi.

 

Toplantı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nde, Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Talha Türkoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Başkan Çıralı ile birlikte Muğla Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Seydikemer Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ali Türkan, Seydikemer Tarım ve Orman İlçe Müdürü Engin Maraşlı, Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin Gümüş ile Seydikemer Süt Üreticileri Birliği Başkanı Turgut Tokmak da katıldı.

 

Toplantıda Seydikemer’in Çobanisa Mahallesi’nde FTSO önderliğinde yapılacak Seydikemer Süt Sığırcılığı TDİOSB projesinin Çevresel Etki Değerlendirilme (ÇED) raporu görüşüldü. Yapılan inceleme sonucu ÇED sürenin olumlu sonuçlandığı belirtilen projenin, 15 Ekim tarihine kadar tüzel kişilik kazandırılarak sürdürülmesine karar verildi.

 

Projede gelinen son noktaya ilişkin değerlendirmesinde, ÇED sürecini de başarıyla geçtiklerini belirten FTSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı, Seydikemer Süt Sığırcılığı TDİOSB’de önemli bir aşama daha kaydettiklerini vurguladı. Bundan sonraki süreçte projenin alt ve üst yapı modüllerinin şekilleneceğini aktaran Başkan Çıralı, “Buradan bölge halkımıza müjde vermek, desteklerinden dolayı tüm paydaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. 15 Ekim’e kadar Seydikemer Süt Sığırcılığı TDİOSB’miz tüzel kişilik kazanacak. İlk aşamada çevreye vereceği olumsuz etkileri en aza indirmek için biogaz, gübre paketleme ve arıtma tesisi inşa edilecek. Bu tesisleri en kısa sürede tamamlayıp 1 yıl içinde inşaat çalışmalarına başlayacağız. Bölgemiz, Odamız önderliğinde çok büyük bir yatırıma ev sahipliği yapacak.” dedi.

 

Toplantının ardından Başkan Çıralı, Muğla Vali Yardımcısı Ayhan Yazgan ve Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’yı makamında ziyaret etti. Görüşmede Fethiye ve Seydikemer’in sorunlarına ilişkin talepler iletilerek karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv