Fethiye Tv

Tekcan “İdam Kararı Geri Getirilmeli”

Tekcan “İdam Kararı Geri Getirilmeli”
0 views
30 Haziran 2021 - 1:06

Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Emre Tekcan, Elmalı İlçesinde iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan annenin ve çocukların üvey babasının adli kontrolle serbest bırakılmasına tepki göstererek, “Mahkemenin verdiği tahliye kararı, Türk milletinin vicdanını yaralamış, Türk adaletine olan inancını zedelemiştir” dedi.

Antalya Elmalı’da iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan annenin ve çocukların üvey babasının adli kontrolle serbest bırakılmasına tepki yağıyor. Fethiye Ülkü Ocakları Başkanı Emre Tekcan, karara sert tepki göstererek, “pedofili ve terör suçları kapsamına idam kararı kesinlikle gelmelidir ve çok hızlı bir suretle gerçekleşmeli, yargı reformu bu kapsamda hızlıca hayata geçirilmelidir” ifadelerinde bulundu.

Başkan Tekcan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Mahkemeler kararlarını yüce Türk milleti adına veriyorlarken, bugün yaşanan ahlaksız ve seviyesiz hukuk uygulamasının bir örneğine daha şahit olduk.Türk milletinin vicdani kanaati hiç bir suretle pedofili başta olmak üzere, terör gibi suçlar konusunda tavizsiz bir şekilde duruşunu ve tavrını göstermektedir. A’sı B’si olmadan, Türk milletinin değer yargıları, milletin ahlaksal ve töresel yapısının korunması yönünde ortak duruş sergilemektedir. Bütün bu duygulara karşılık bugün Elmalı’da gerçekleşen mide bulandırıcı olayın ardından mahkemenin verdiği tahliye kararı, Türk milletinin vicdanını yaralamış, Türk adaletine olan inancını zedelemiştir. Başta liderimiz Dr.Devlet Bahçeli Bey’in de söylediği gibi, pedofili ve terör suçları kapsamına idam kararı kesinlikle gelmelidir ve çok hızlı bir suretle gerçekleşmeli, yargı reformu bu kapsamda hızlıca hayata geçirilmelidir. Gün içinde yaşanılan diğer bir hadise ile, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları aracılığıyla, tahliyesi gerçekleşen mikroplaşmış bu suçlular hakkında tutuklama talep edilmesi sevindirici, lakin gecikmiş ve aksamış bu hukuk kararının garabetliğine rağmen, sorumluluğunu yerine getirebilecek makamların olabildiğini düşündürmesi adına olumlu bir gelişme olmuştur. Sonuç olarak masumlara yönelik gerçekleştirilen pedofili, terör ve benzeri suçlar karşısında durmaya kararlılıkla devam edeceğiz. Bu sorumluluk yüce Türk milleti adına herkese aittir. Saygılarımızla.” Haber-Foto/Hakan AYKIRI

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv