“Telafide Ben de Varım” programı başladı

 

Telafide Ben De Varım programı kapsamında Gezici Anadolu Masalları Evi Fethiye’de açıldı.

Gezici Anadolu Masalları Evi 12 Temmuz-27 Ağustos tarihleri arasındaki Telafide Ben de Varım programı süresince; Fethiye’nin farklı noktalarında masal eğitmenleri tarafından anaokul, ilkokul 1 ve 2. Sınıf öğrencilerimize yönelik masallar anlatılacağı belirtildi.

Şehit Fethi Bey Parkı’nda gerçekleşen etkinliğe Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, AK Parti Fethiye İlçe Başkan Yardımcısı Salih Dündar, diğer ilgililer, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kültürel değerleri yeni nesillere aktarılırken öğrencilerinin hayal gücü gelişimleri, sosyal ve dil becerilerine katkı sağlanmaları amaçlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, “ Orijinal bir düşünceye sahip olan ‘Anadolu Masalları Gezici Evi’nin açılışını gerçekleştirmiş olmaktan son derece mutluyuz. Çocuklarımız pandemi sürecinde çok etkilendi. Belki akademik yönde eksiklikleri olmayabilir ancak psikolojik ve sosyolojik anlamda bazı kayıpların ve sıkıntıların yaşandığını düşünürsek, yapmış olacağımız açılış ve sonrasında ‘Telafide ben de varım’ programı kapsamındaki yapacağımız bir dizi etkinliklerin çocuklarımızın bu eksikliklerini gidermesi bakımından son derece önemli olduğuna inanıyorum. Çünkü her şeyden önemlisi akıl ve ruh sağlığı. Öğrencilerin psikolojilerinin bir an önce toparlanmasıyla, Eylül ayı içerisinde yüz yüze eğitime hızlı ve hazır bir şekilde ulaşmayı planlıyoruz” diye konuştu

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “ Zor bir pandemi süreci geçirdik. Bitti diyemeyiz ancak önemli bir mesafe de kat ettik. Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırabilmek, okumanın önemini anlatabilmek ve bunu masalla başarabilmek adına böyle bir etkinlik yapıldı. Çocuklara bu güzel alışkanlığı öğretirken aynı zamanda örf, adet ve kültürümüzü de aktarabilmek gerçekten benim için çok önemli. Çok güzel bir proje” dedi.

Okudunuz mu?

Başkan Otgöz’den 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

  Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir