Fethiye Tv

Türk Hava Kurumu 96 Yaşında…

Türk Hava Kurumu 96 Yaşında…
0 views
16 Şubat 2021 - 12:44

Türk Hava Kurumunun (THK) 96. kuruluş yıldönümü Beşkaza meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen törenle kutlandı. THK Fethiye şubesi tarafından düzenlenen tören Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başladı. THK Fethiye şubesi başkanı  Mustafa Özkaya ile THK Fethiye Genç Kanatlar üyeleri tarafından gerçekleşen çelenk sunumundan sonra tören;  saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla devam etti.

Türk Hava Kurumunun 96. Kuruluş yıl dönümü Fethiye’de de kutlandı. Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk koyma törenine Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Oğuz  Bolelli, THK Fethiye şubesi başkanı  Mustafa Özkaya, Başkan Yardımcısı Avukat Günay Öztürk, bazı mahalle muhtarları, THK Fethiye Genç Kanatlar üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına koyulan çelenkin ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşının okunması ile başlayan  törende günün anlam ve önemini taşıyan açıklamayı THK Fethiye şubesi başkanı  Mustafa Özkaya gerçekleştirdi. Özkaya açıklamasında, “THK olarak vatanını seven, milletine bağlı havacılar yetiştirmektir” dedi.

Özkaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “ Türk Hava Kurumu, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanmış Tüzüğü gereği kamu yararına faaliyetlerini yürütmektedir. THK Tüzüğünde Sayın Cumhurbaşkanımız Kurumun onursal Genel Başkanıdır. TBMM Başkanı, Genelkurmay Başkanı, Kuvvet Komutanları ve Bakanlıkların üst düzey yetkilileri ise Kurumun delegeleridir. Mülki idare amirlerimiz de şubelerimizin Onursal Başkanlarıdır.

Türk Hava Kurumunun amacı; vatanını seven, milletine bağlı havacılar yetiştirmektir. Türk Hava Kurumu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal tarafından kurulduğu 1925 yılından bugüne kadar ülkemizin her bölgesinde açmış olduğu kurslarda ve eğitim merkezlerinde yüz binlerce gence havacılık eğitimleri vermiştir. Ülkemiz genelindeki 382 şube ve eğitim merkezleri ile eğitimlere pandemi dönemine kadar aralıksız devam edilmiştir.

Amacımız, havacılık sektörünün merkezi kabul edilen sportif ve amatör havacılığın Türkiye’de geliştirilmesidir. Söz konusu havacılık faaliyetleri ile gençlerimizin; milletini ve ülkesini seven, çevre bilinci yüksek, sosyal sorumluluk anlayışı gelişmiş, iyi birer vatandaş olarak yetişmesine katkıda bulunuyoruz. Ülkemizin havacılık alanındaki kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla 2011 yılında THK Havacılık Vakfı tarafından Türk Hava Kurumu Üniversitesi kurulmuştur.

Türk Hava Kurumunun havacılık alanındaki eşsiz tecrübe ve kabiliyetlerini akademik dünya ile bütünleştirmeyi amaçlayan Üniversite bünyesindeki fakülteler ve yüksekokullar ile havacılık sektörüne istihdam imkânı sağlamaktadır.

Türk Hava Kurumu; Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yürütücülüğünde, Türkiye de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen dünyanın en büyük festivali TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali ne 2018 yılından beri katılmakta, imkân ve kabiliyetlerini gözler önüne sermektedir. Kurum ayrıca Avrasyanın her yıl gerçekleştirilen lider uluslararası sektör etkinliği olan WIN EURASIA Fuarına da katılmaktadır.

Türk Hava Kurumu, 96 yıldır kadirşinas milletimizin cömert desteği ve yardımıyla binlerce gencimize kanat olmuş, yüz binlerce insanımızı havacılıkla buluşturmuş ve Türk Havacılığına yön vermiştir.”

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
KÖŞE YAZARLARI
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. fethiyetv