Yelkenler Kadınlar İçin Açılacak

 

Fethiye’de Göcek Yat Kulübü tarafından, kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak amacıyla “Kadınlar Günü Kupası” ile Göcek Kış Trofesi yelken yarışlarının üçüncü ve son ayağının birleştirileceği bildirildi.

Göcek Yat Kulübünden yapılan açıklamada, kadına yönelik şiddete karşı toplumda farkındalık yaratmak farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen “Kadınlar Günü Kupası” yarışları  bu sene ilk defa, Göcek Kış Trofesi üçüncü ve son ayağı ile birleştirilerek 13-15 Mart 2020  tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kadınlar Günü Kupası’nda, yarışacak her teknede en az bir kadın yarışçı bulunma şartının olduğu vurgulanan açıklamada “Farr 40 tekneleri ile ilk defa geçekleştirilen Göcek Kış Trofesinin, önümüzdeki yıllarda da Aralık – Mart ayları arasında toplam 4 ayak olarak devam etmesi planlanıyor.

 

Fethiye Körfezi’nde gerçekleştirilecek yarış hafta sonunda;  * FARR 40 Sınıfı için gün içerisinde yapılacak yarış sayısı 3ü  geçmeyecek şekilde toplam 6 yarış,   * IRC Sınıfı için toplam 3 yarış, * Destek Sınıfı için ise toplam 2 yarış yapılması planlananıyor.

“Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü (TAYK) iş birliğinde Göcek D-Resort ve D-Marin Göcek sponsorluğunda gerçekleştirilecek yarışlara katılacak yarışçıların, 13 Mart 2020 Cuma günü Göcek Yat Kulübü ofisinde kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.”

 

 

Okudunuz mu?

Başkanlardan İş Yeri Sahibine “Geçmiş Olsun” Ziyareti

Adalet ve Kalkınma Partisi Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk ve Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe …